Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zderzenie na Zebrzydowickiej w Rybniku. Wóz strażacki na sygnale zderzył się z osobówką

Facebook Twitter

Wóz strażacki na sygnale zderzył się z autem osobowym. Dziś (31.05.) rano na ul. Zebrzydowickiej w Rybniku doszło do nietypowej stłuczki. Strażacy jechali do wypadku w Gaszowicach, kierowca wozu marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu oplowi, który skręcał w lewo.

Mimo, że wóz strażacki jechał na sygnale, był uprzywilejowany, to jego kierowca dostał mandat. Dlaczego tak się stało? Jak tłumaczy Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku, auta jadące na sygnale mogą nie stosować się do przepisów ruchu drogowego, jeśli jadą ratować życie, zdrowie czy mienie, ale najważniejsze jest jedno:

Bogusława Kobeszko: Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności nie stosować się do przepisu o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz znaków i sygnałów drogowych tylko w razie gdy uczestniczy w akcji z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego, albo przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych bądź też w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona. Natomiast w każdym przypadku kierujący pojazdem uprzywilejowanym jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność.

W zderzeniu wozu strażackiego z oplem na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku nikomu nic się nie stało.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024