Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zderzenie z dzikim zwierzęciem jest bardzo niebezpieczne. „Bądźcie ostrożni w rejonie lasów i pól”

Facebook Twitter

Do tragicznego wypadku doszło na początku tygodnia w miejscowości Bógdał w gminie Szczekociny. Kierujący volkswagenem mężczyzna zderzył się z przebiegającym przez jezdnię łosiem. Samochód dachował i pomimo podjętych czynności ratunkowych, 33-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, zmarł.

fot. Policja Zawiercie

W Radiu 90 za policją apelujemy: zwolnij w rejonie lasów. Policja przypomina kierowcom:

Zachowaj ostrożność w rejonie lasów i pól uprawnych.

Nie lekceważ znaku „Uwaga zwierzęta leśne”. Rozpoczyna się czas aktywności migracyjnej dzikich zwierząt, dlatego można je coraz częściej spotkać w rejonie tras biegnących przez zalesione tereny.

Zderzenie z dziką zwierzyną jest bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli jest to dzik, jeleń lub łoś. Lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem.

Pamiętaj, że zwierzęta mogą również pojawić się w terenie zabudowanym. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym.

Pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia!

W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policjantów. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce policyjny patrol.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023