Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zdrowe Śląskie” – Urząd Marszałkowski nie prowadzi takich działań

Facebook Twitter

"Zdrowe Śląskie" - to nie jest nasza akcja. Komunikat z takim ostrzeżeniem wystosował Urząd Marszałkowski województwa śląskiego. Chodzi o kampanię zdrowotną, w ramach której mają być organizowane spotkania i rozdawane pulsoksymetry.

W ostatnich dniach do Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych dzwonią zaniepokojeni mieszkańcy, którzy odbierają smsy i telefony zachęcające do spotkań, oferujące pakiet badań i urządzenia do sprawdzania saturacji. Osoby dzwoniące mówią, że telefonują z urzędu marszałkowskiego i zapraszają na spotkanie w celu odbioru pulsoksymetru. W takim przypadku należy zachować ostrożność, bo urząd nie organizuje takiej akcji:

Zwłaszcza w dobie pandemii

– słyszymy w Katowicach.

Maili i telefonów w tej sprawie otrzymujemy w ciągu ostatnich dni bardzo dużo. Ktoś wykorzystuje dawne hasło, którym Województwo Śląskie promowało działania prozdrowotne do roku 2018. Informujemy, że w chwili obecnej nie prowadzimy działań pod takim hasłem. W dobie pandemii nie zapraszamy ludzi na zorganizowane spotkania, przeciwnie. Zachęcamy, by, o ile to możliwe, zostawali w domach. Z treści maili wnioskujemy, że ktoś kieruje swoje działania do osób starszych. Nie mamy z tą akcją nic wspólnego

– mówi Joanna Stynwak, dyrektor Departamentu Nadzoru Podmiotów Leczniczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj