Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zdzisław pyta, prezydent odpowiada: Będzie kolejna droga rowerowa

Facebook Twitter

Nasz słuchacz Zdzisław pyta na naszym kanale YouTube, czy powstanie kolejna droga rowerowa w Rybniku. Jego zdaniem powinna ona powstać od ulicy Krupińskiego w dzielnicy Chwałowice, pod wiaduktem kolejowym drogi Pszczyna Racibórz i dalej wzdłuż największego parku w mieście w dzielnicy Meksyk. Jak mówi to mały wkład finansowy, a duże efekty.

Prezydent Piotr Kuczera zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90, że ta droga dla rowerów w przyszłości tam powstanie:

Ja dziękuje za to pytanie, bo ono jest bardzo zasadne, przede wszystkim wspiera politykę mobilności miejskiej miasta. Znam ten szlak, bo sam nim jeździłem, on tam koło szybu 5 – zdaje się – przebiegał. Tereny są kolejowe, górnicze i my nad tym pracujemy i to analizujemy, bo chciałbym, żeby ta droga tam powstała. Od ul. Śląskiej, bo taki szlak tam rzeczywiście przebiegał – trochę nieformalny, rowerzyści z niego korzystali – i chciałbym w kolejnych etapach rzeczywiście też ten teren włączyć- ten szlak. Ta droga byłaby nam bardzo potrzebna i byłaby bardzo fajnym połączeniem dużej dzielnicy Chwałowice z centrum miasta.

W Rybniku już dziś rowerzyści mają do dyspozycji 300 kilometrów ścieżek rowerowych, w tym kontrapasów.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj