Ze zmiennym szczęściem grali w miniony weekend hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie

W piątkowy (17.11.) wieczór zmierzyli się na Jastorze z Polonią Bytom. Wygrali mecz 7:4, choć po 21 minutach przegrywali 1:4. Jeszcze w drugiej tercji meczu doprowadzili do wyrównania, a dominację w trzeciej potwierdzili kolejnymi trzema bramkami. Dzięki tej wygranej JKH GKS znalazł się w najlepszej czwórce Polskiej Hokej Ligi po drugiej rundzie spotkań, i tym samym zapewnił sobie udział w półfinale Pucharu Polski.

Wczoraj (19.11.) już nie było tak łatwo. Jastrzębianie zmierzyli się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Bramki gości strzegł wracający do naszej ligi Przemysław Odrobny, popularny „Wiedźmin”. Były gracz JKH GKS-u nie dał się ani razu pokonać, a jego nowi koledzy trafiali do bramki jastrzębian i wygrali 2:0. W najbliższy piątek (24.11.) jastrzębianie zagrają u siebie z PGE Orlikiem Opole.

JKH GKS JASTRZĘBIE – TMH POLONIA BYTOM 7:4 (1:3, 3:1, 3:0)

0:1 – 05:21 – Alexander Uryga (5/4)
0:2 – 06:28 – Marcin Frączek – David Turoń, Sebastian Kłaczyński
1:2 – 09:20 – Jan Homer – Krzysztof Bryk, Patryk Matusik
1:3 – 17:47 – Błażej Salamon – Matej Cunik
1:4 – 21:46 – Tomasz Kozłowski – Łukasz Krzemień
2:4 – 23:48 – Łukasz Nalewajka – Ivan Jankovicz, Vladimir Lukaczik (5/4)
3:4 – 37:17 – Leszek Laszkiewicz – Dominik Paś, Patryk Matusik
4:4 – 38:04 – Martin Vozdecky – Kamil Świerski, Vladimir Lukaczik
5:4 – 43:41 – Dominik Jarosz – Radosław Nalewajka, Jakub Gimiński
6:4 – 46:42 – Vladimir Lukaczik – Leszek Laszkiewicz, Martin Vozdecky (5/3)
7:4 – 51:35 – Kamil Wróbel – Leszek Laszkiewicz, Patryk Matusik

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (od 20:01 – Fuczik) – Michałowski, Homer, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky – Lukaczik, Jankovicz, Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka – Kubesz, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Świerski – Matusik, Bigos, Bryk, Kącki, Pelaczyk.

TMH Polonia Bytom: Zdanowicz (Landsman) – Owczarek, Turoń, Kozłowski, Krzemień, Stoklasa – Cunik, Działo, Salamon, Jaworski, Danieluk – Pastryk, Falkenhagen, Kalinowski, Frączek, Kłaczyński – Stępień, Uryga, Mularczyk, Sikora, Bajon.

Kary: 20:12 Strzały: 33:24

TATRYSKI PODHALE NOWY TARG – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

1:0 – 08:45 – Oskar Jaśkiewicz
2:0 – 51:17 – Mateusz Michalski – Jarosław Różański

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichniarcik, M. Michalski, Neupauer, Różański – Wsół, Podlipni, Siuty, P. Michalski.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Raszka) – Kubesz, Homer, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky – Lukaczik, Jankovicz, Świerski, Kulas, R. Nalewajka – Bigos, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka – Chorążyczewski, Michałowski, Bryk, Matusik, Pelaczyk.

Kary: 6:18 Strzały: 40:32