Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ze zmiennym szczęściem grali w miniony weekend nasi trzecioligowcy

Facebook Twitter

Piłkarze Pniówka Pawłowice wygrali kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe pokonali rezerwy Górnika Zabrze 3:2. Gole dla Pniówka zdobyli Wojciech Caniboł, później do swojej bramki trafił piłkarz Górnika Dariusz Pawłowski, a gola, który dał wygraną drużynie z Pawłowic, zdobył Dawid Morcinek.

Fot.pixabay.com

Jego zespół ma na koncie 15 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi. Swój mecz przegrali natomiast piłkarze ROW-u Rybnik. Rybniczanie ulegli w Zdzieszowicach tamtejszemu Ruchowi 1:3.

W pierwszej połowie ROW nie wykorzystał rzutu karnego, w drugiej druga jedenastkę podyktowaną dla rybniczan na bramkę zmienił Dawid Plizga. Pomocnik ROW-u był zły po meczu:

Wszystkie ich sytuacje były z naszych błędów. To nie były nawet błędy, ale to były ogromne błędy, bo przy wyprowadzaniu piłki niedokładnie sobie podajemy, podajemy sobie na kolana, na biodra, nie podpowiadamy sobie, ale z czego to wynika? Gdybym znał receptę na pewno tego, by nie było. Nie wiemy. Mamy problemy z tą grą na wyjazdach. Tych punktów już dużo brakuje, już sobie powtarzamy przed każdym wyjazdem, że już tak nie może być, że kiedyś już musimy zacząć wygrywać, no ale jak tak dalej będziemy powtarzać, to tych punktów nie będziemy mieć.   

Popełniamy błędy w obronie i dlatego przegrywamy – mówił po meczu trener ROW-u, Michał Podolak:

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba, natomiast mając dwa rzuty karne, strzelając dwie bramki prawidłowo, bo przy pierwszej sędzia gwizdnął faul na bramkarzu, nie twierdzę, że nasz zawodnik ewidentnie wszedł na bramkarza. Druga- strzelamy bramkę, sędzia pokazuje spalonego. Oczywiście nie twierdzę, że sędzia wypatrzył gdzieś mecz, bo to też zobaczymy gdzieś na skrócie tego meczu, natomiast błędy indywidualne w obronie to jest nasza niestety zmora i przegrywamy mecz, który tak naprawdę wydaje mi się mogliśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść.

ROW ma na koncie 11 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli. W najbliższy weekend do Rybnika przyjeżdża lider, rezerwy Ślaska Wrocław, a do Pawłowic Piast Żmigród.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj