Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Zebrano ponad trzy tony choinek

W Czeskim Cieszynie zakończyła się zbiórka drzewek, które zdobiły domy w okresie Bożego Narodzenia. Miasto po raz drugi zorganizowało akcję wywozu niepotrzebnych już "wanocznich stromków". Zamiast na wysypisko trafiły do specjalnego rozdrabniacza drewna w Ostrawie i zostały przerobione.

Szacowany czas czytania: 00:16

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie, Dorota Havlikova w tym roku zebrano łącznie 3 tony i 250 kilogramów, to więcej niż rok temu, na początku 2014 to były dwie tony.

Po naszej stronie granicy datą, kiedy rozstajemy się z choinkami w domach, to 2 dzień lutego, Święto Matki Boskiej Gromnicznej.

REKLAMA