Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żeby śmieci zostały zabrane, kosz musi spełniać odpowiednie normy [DAJ ZNAĆ]

Facebook Twitter

"Ustawa śmieciowa" przysporzyła niemało kłopotów wielu mieszkańcom naszego regionu. Tymczasem, kiedy wydawało się, że już wszystko zostało ustabilizowane, do redakcji Radia 90 zgłosił się jeden z mieszkańców Rybnika, który twierdził, że firma wywożąca odpady nie chciała zabrać wszystkich...

Chcesz, by twoje śmieci były regularnie wywożone? Sprawdź jaki masz kubeł! To najprostsze wyjaśnienie całej sytuacji. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Rybnika-Kamienia, który przez trzy tygodnie czekał na wywóz odpadów sprzed posesji. Odwiedził go Arkadiusz Żabka:

Mamy problem z wywożeniem śmieci. 6 listopada wywieźli mi jeden kosz, drugi zostawili, ponieważ „nie spełnia norm”. Nie mają uchwytu w śmieciarce, żeby go zabrać, więc chciałem go wrzucić do środka, ale w tym czasie śmieciarka mi odjechała. I worki stoją dalej – ze śmieciami, które się nazbierały przez te trzy tygodnie.

Śmieci w rybnickiej dzielnicy Kamień odbiera Transgór. Leszek Kania, wiceprezes do spraw sprzedaży przyznaje, że zdarzają się problemy z odbiorem odpadów, ze względu na niewłaściwy pojemnik:

Zdarzają się sytuacje, w której klienci dysponujący nietypowymi pojemnikami, zgłaszają kwestie nieodebrania odpadów z takiego pojemnika. Kierowcy odmawiają po prostu załadowania pojemnika. Uczulam na to, by kontenery, które stosują mieszkańcy były kontenerami standardowymi, jakimi na przykład dysponujemy my w biurze obsługi klienta. Każdy pojemnik, który odbiega od typowego układu uchwytów, kształtu, stanowi zagrożenie dla pracowników. Zdarzają się sytuacje, w których pojemnik odpada od śmieciarki, odrywa się, może uderzyć osobę, wysypują się śmieci – są z tego powodu kłopoty.

Dodajmy, że po naszej interwencji śmieci zostały odebrane.

Chcesz się z nami skontaktować? Masz sprawę, która wymaga dziennikarskiej interwencji? DAJ ZNAĆ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj