Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Ksiądz Bernacki w Radiu 90: Żebyśmy nie zatracili tego, co najważniejsze

Facebook Twitter

"Czyste okna i pełna lodówka to nie koniec przygotowań do świąt" - przypomniał w porannej rozmowie w Radiu 90 ksiądz Marek Bernacki, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku.

ksiądz Marek Bernacki

Z proboszczem najmłodszej parafii w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Czyste okna, zakupy trzeba zrobić, dywan jeszcze wytrzepać i jeszcze kilka innych rzeczy. To są takie zakodowane w nas standardy, których pilnujemy.

To jest złe, czy to jest dobre?

– Dobre, no. Chcemy mieć czysto na święta, chcemy mieć porządek, stół zastawiony obficie, to jest dobre. Tylko, żeby nie przejaskrawić.

Ksiądz Marek Bernacki jest budowniczym kościoła na Nowinach. Jak mówi – nie budowałby go, gdyby nie akceptacja wiernych i chęć pomocy przy tej inwestycji. Przez ostatnie 14 lat był także organizatorem rybnickiej pielgrzymki do Częstochowy.  W tym roku rezygnuje z tej roli, by samemu iść z pielgrzymami.

Czego życzy na te święta?

Żebyśmy nie zatracili tego, co najważniejsze. Te sprawy zewnętrzne, porządkowe – one są ważne, wpływają na atmosferę. Jednak, żebyśmy nie zatracili tego, co jest istotą. Pamiętajmy – gdyby nie Jezus Chrystus, gdyby nie męka, śmierć i zmartwychwstanie to nie ma Świąt Wielkanocnych. Nie ma zajączka, jajeczka, szyneczki. Gdyby nie to, co dokonało się 2 tys. lat temu. Więc tego wszystkim życzę, nie zapominajmy o wartościach, tych najważniejszych dla nas, chrześcijan.

Posłuchaj całej rozmowy z porannym gościem Radia 90:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj