Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żelazny Szlak Rowerowy – Siatkarze JW i policja przypominali o bezpieczeństwie [WIDEO]

Facebook Twitter

Do ponad 1000 wypadków z udziałem rowerzystów doszło w ostatnich trzech latach w województwie śląskim. Zginęły w nich 53 osoby, a 874 zostało rannych. W tym mamy już dwie ofiary śmiertelne i 43 zostały ranne. Dlatego też w miniony weekend promowano bezpieczną jazdę rowerem. Żelazny Szlak Rowerowy - tam pojawili sięm.in siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

żelazny szlak rowerowy

Żelazny Szlak Rowerowy

Śląscy policjanci wspólnie z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla – świeżo upieczonymi Mistrzami Polski mówili o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski. Na miejsce akcji wyznaczono Żelazny Szlak Rowerowy, jedną z najpopularniejszych tras dla miłośników jednośladów.

FOT. śląska Policja

Poprowadzona jest ona na starych i nieużywanych liniach kolejowych, na których utworzono drogę rowerową.

Anna Hetman: Kolejny sezon. Bardzo atrakcyjna trasa, już rozpoznawalna w całym kraju. Jechaliśmy z Mistrzami Polski, jakby nie było z siatkarzami naszymi, przy wsparciu policji, która pouczała i dzieliła gadżetami, które w jakimś stopniu zabezpieczają nas przed niebezpieczeństwami, które nam na szlaku grożą. A Żelazny Szlak Rowerowy już niebawem będzie obchodził pierwszy swój wielki finał, czyli Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego. A to będzie wielkie otwarcie, bo z wszystkimi naszymi partnerami, z którymi budowaliśmy tą trasę.

A mówiła Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju. Główna pętla Żelaznego Szlaku Rowerowego ma 55 km długości, a krótsza 34 kilometry.

FOT. śląska Policja

Trasa biegnie przez Godów, Jastrzębie-Zdrój i Zebrzydowice, oraz czeską Karwinę i Piotrowice koło Karwiny. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego już w najbliższy weekend. (20.05-21.05.)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj