Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żeńska siatkówka po latach przerwy powróciła do Jastrzębia

Facebook Twitter

W miniony weekend (28-29.12.) w Jastrzębiu rozegrano Międzynarodowy Barbórkowy Turniej, w którym wystąpiły dwa zespoły czeskiej ekstraklasy TJ Ostrawa i Sokol Frydek-Mistek oraz zespół pierwszej ligi, Silesia Volley Mysłowice i gospodarz imprezy - drużyna z Pszczyny, która zagrała pod nazwą PLKS Pszczyna KS Jastrzębie Borynia.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Mysłowic, która wygrała wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta. Mówi szkoleniowiec Silesii Volley, Sebastian Michalak:

Co ciekawe, w zespole z Ostrawy, który ostatecznie był drugi w turnieju, występują aż trzy Polki, jedna z nich to wodzisławianka, Agnieszka Starzyk:

Turniej zorganizowany w Jastrzębiu, w hali w Szerokiej, okazał się sukcesem. Jeżeli wszystko potoczy się po myśli władz klubu KS Jastrzębie Borynia, już wkrótce kibice będą mogli emocjonować się ligowymi spotkaniami drużyny… z Jastrzębia. Mówi prezes klubu, Eugeniusz Bieg:

Dodajmy, że decyzje co do przeniesienia zespołu siatkarek z Pszczyny do Jastrzębia mają zapaść na początku przyszłego roku. W Jastrzębiu był Robert Krzyżaniak.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021