Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zerwany dach z domu w Wiśle. Straty oszacowano na 45 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Silny wiatr zerwał wczoraj (28.12.) część dachu domu jednorodzinnego w Wiśle. Po godzinie 17.00 strażacy zostali wezwani na ulicę Wrzosową. Gdy przyjechali na miejsce, część zerwanego dachu leżała w ogrodzie, część zwisała, a pozostały fragment leżący na budynku był naruszony. Na ziemię spadł także jeden z kominów a drugi został przewrócony na dachu.

Trzy osoby, które znajdowały się w domu, opuściły bezpiecznie budynek, nic im się nie stało. Strażacy zdemontowali zniszczone fragmenty więźby dachowej i pokrywającej jej blachy. Na prośbę właściciela nie zabezpieczali dachu folią, rodzinie zalecili jednak nie korzystanie z budynku. Domownicy przenieśli się do innego stojącego tuż obok domu.

Straty wstępnie oszacowano na 45 tysięcy złotych.

Dodajmy, że w powiecie cieszyńskim ratownicy odnotowali wczoraj 14 interwencji związanych z silnym wiatrem. Pozostałe dotyczyły usuwania powalonych drzew czy zerwanych konarów. W pozostałej części regionu wiatr nie wyrządził większych szkód. Strażacy z Jastrzębia usuwali dwa naderwane konary drzew, jedną taką interwencję odnotowali strażacy z Rybnika.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024