Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zmierzy się z Volleyem Rybnik

Facebook Twitter

Dziś (9.02.) drugoligowe siatkarskie derby regionu. Zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zmierzy się z Volleyem Rybnik. To będzie przysłowiowe spotkanie za 6 punktów, obie drużyny walczą bowiem o utrzymanie.

Fot.pixabay.com

Jastrzębianie, którzy w składzie mają juniorów, to zespół, który niedawno wywalczył tytuł mistrza Śląska w tej kategorii wiekowej. W finale turnieju rozegranego w hali w Szerokiej pokonali 3:1 drużynę akademików z Częstochowy. Z tego sukcesu cieszył się trener koordynator Akademii:

Dariusz Luks: Ten mecz stał na dobrym drugoligowym poziomie, oczywiście trochę faulowaliśmy ale zespół AZS Częstochowa postawił nam trudne warunki, myśmy się im przeciwstawili, wyczekali przeciwnika i w trzecim i czwartym secie skontrowali, zostaliśmy mistrzem Śląska. Chciałem podziękować wszystkim chłopakom, którzy zagrali nawet w jednym secie, zdobyli jeden punkt dla juniorów w tym sezonie, super sprawa cieszymy się z tego ale nie spoczywamy na laurach.

Teraz zespół podbudowany wygraną w turnieju o mistrzostwo Śląska wraca do walki o ligowe punkty. Dzisiejszy mecz powinien być zacięty, bowiem także Volley Rybnik prezentuje się z coraz lepszej strony, ostatnie dwa spotkania z wyżej notowanymi przeciwnikami z Krakowa i Dębicy wygrał 3:0.

Walczymy o każdy punkt

– mówią kapitan zespołu, Mariusz Jajus i trener Wojciech Kasperski.

Dodajmy, że w tabeli grupy czwartej II ligi, Volley Rybnik zajmuje 12. miejsce i o punkt wyprzedza zespół z Jastrzębia. Początek dzisiejszego spotkania w hali w Jastrzębiu-Szerokiej o godzinie 17.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023