Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zespół MIRAŻ obchodzi 25 – lecie twórczej działalności

Facebook Twitter

Od 25 lat jest prawdziwą kuźnią talentów - MIRAŻ świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji, wokaliści zespołu i ​parafia św. Mikołaja w Raciborzu - ​zapraszają na niezapomniany Koncert Galowy, który odbędzie się 9 listopada, o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Będzie to ​wieczór pełen muzycznych wzruszeń, a także nie lada okazja do wspomnień oraz przybliżenia publiczności bogatej historii i dorobku artystycznego zespołu.

Jubileusz MIRAŻ-u to ogromne przedsięwzięcie, dlatego byli wychowankowie grupy połączyli siły i wyszli z inicjatywą organizacji koncertu: “​Najfajniejsze jest to, że wiele osób zgodziło się działać zdalnie, żyjemy w XXI wieku i jak widać odległość nie jest tu przeszkodą. Po pracy wysyłamy sobie e-maile, ustalamy scenariusz i dopinamy sprawy organizacyjne” – mówi Maria Biskup, odpowiedzialna za logistykę koncertu.

Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, prowadzona przez asp. szt. Waldemara Skotarskiego oraz sekcja rytmiczna pod przewodnictwem Pawła Harańczyka z Krakowa. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach Hanny Hołek, która jest wychowanką zespołu i ma wieloletnie doświadczenie w branży muzyczno – telewizyjnej.

Wokalistka zdradziła, że przygotowania do koncertu dostarczają jej mnóstwa wzruszeń:

Zakręciła mi się dziś łezka w oku, słuchając utworu “Ta Sama Chwila” zespołu Bajm i “Ta Nasza Młodość” Piwnicy Pod Baranami. Te utwory na pewno wybrzmią podczas jubileuszu, ale zostaną przełamane repertuarem gwiazd muzyki pop, jak Tina Turner, czy Prince. Jestem optymistką i wiem, że z dobrymi muzykami – sierż. szt. Marcinem Starcem i Pawłem Harańczykiem, z którymi pracuje nad koncertem – uda nam się uchwycić najlepsze lata i zaprezentować utwory śpiewane przez kolejne pokolenia zespołu Miraż.

– ​ mówi Hołek.

MIRAŻ założyła i od 25 lat prowadzi animatorka kultury i nauczycielka śpiewu Elżbieta Biskup, która z dumą opowiada o sukcesach podopiecznych: “​Moją największą satysfakcją jest możliwość kształtowania talentów młodego pokolenia. Nie było takiego roku, w którym nie znalazłabym wokalnej perełki. Jestem dumna, że swoimi scenicznymi występami, wokaliści MIRAŻ-u ​potwierdzają sensowność mojej pracy ​ ” – podkreśla.

W zespole swoją muzyczną drogę zaczynało wielu znanych i lubianych polskich artystów, wśród nich m.in. gwiazda polskiej estrady Anna Wyszkoni i ​Marzena Korzonek, laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. ​Grupa koncertowała w wielu krajach, takich jak m.in: Bruksela, Strasburg, Węgry, Niemcy, Ukraina, czy Walia. Zespół wystąpił też dwukrotnie w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

“Miraż jest i zawsze był szczególny. To nie tylko zespół – relacje, które się w nim tworzą potrafią przetrwać lata, a my – byli mirażowcy i państwo Biskup stajemy się prawdziwą muzyczną rodzina. Dlatego jubileusz to dla nas wyjątkowe wydarzenie” ​ – mówi Adrianna Górka, była wokalistka zespołu, uczestniczka programu The Voice of Poland.

Członkowie grupy regularnie odnoszą sukcesy w Polsce i poza granicami kraju, biorą też udział w konkursach muzycznych i telewizyjnych ,,talent show.” Wśród dokonań zespołowych wymienić można też m.in. nagranie charytatywnej płyty na rzecz hospicjum opolskiego, z udziałem Moniki Kuszyńskiej, Anny Wyszkoni i Pawła Kukiza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj