Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim będzie mieć nowe boisko. Do gry w siatkówkę i koszykówkę
Uczniowie wodzisławskiego Zespołu Szkół Technicznych zyskają nowe miejsce do uprawiania sportu. Powiat wodzisławski informuje, że przy popularnej wodzisławskiej "Budowlance" planowane jest stworzenie boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. - Pierwsze mecze powinny być tutaj rozegrane jeszcze w tym roku - przyznają w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.

Szacowany czas czytania: 01:20
Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim będzie mieć nowe boisko. Możliwe, że jeszcze w tym roku
Będzie wykorzystywane – jak wskazują w wodzisławskim Starostwie Powiatowym – zarówno w trakcie lekcji, ale także poza nimi, kiedy to ma służyć do integracji uczniów i wspierania ich aktywności fizycznej.
W Wodzisławiu Śląskim planowana jest budowa nowego boiska wielofunkcyjnego. Ma ono powstać przy tamtejszym Zespole Szkół Technicznych.
Nowe boisko będzie miało poliuretanową nawierzchnię i wymiary 26 na 16 metrów. Obiekt zostanie przystosowany do gry w koszykówkę i siatkówkę
– informują w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.
Poza samym boiskiem, przy wodzisławskiej „Budowlance” powstać ma również towarzysząca mu infrastruktura.
Zamontowane zostaną m.in. stojaki do koszykówki, słupki do siatkówki oraz piłkochwyty o wysokości 6 metrów. Zaplanowano również wykonanie odpowiedniej podbudowy, drenażu oraz nawierzchni poliuretanowej
– wyliczają urzędnicy z powiatu wodzisławskiego, dodając, że boisko ma być gotowe jeszcze w tym roku.
A ile kosztować będzie budowa nowego sportowego obiektu przy ZST w Wodzisławiu Śląskim? Koszt inwestycji nie został podany. Wiadomo natomiast, że powiatowi wodzisławskiemu udało się uzyskać dofinansowanie do powstania boiska przy „Budowlance”.
Jego wysokość opiewa na 200 tysięcy złotych i pochodzi ono z Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, która to realizowała konkurs „Sportowo Kulturalnie Lokalnie edycja 2025”.
Ogromne znaczenie miało tutaj zaangażowanie mieszkańców powiatu i sympatyków szkoły, którzy oddawali głosy na projekt za pośrednictwem strony grygrasz.pl
– podkreślają w wodzisławskim starostwie.