Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zgłoś kandydata do Złotego Wawrzyna w Wodzisławiu

Facebook Twitter

W Wodzisławiu czekają na kandydatów do nagrody Złotego Wawrzyna. Statuetka przyznawana jest co roku osobom lub instytucjom, które mają znaczący wpływ na rozwój i promocję miasta na terenie powiatu, województwa, jak i całej Polski.

W ubiegłym roku laureatem został dyrektor wodzisławskiego muzeum, Sławomir Kulpa. A nagroda wręczana jest zawsze 10 sierpnia, w dniu świętego Wawrzyńca – diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Zgłoszenia kandydatów do tegorocznej statuetki przyjmowane są do 31 maja. Wniosek złożyć może przewodniczący Rady Miejskiej, komisje rady, prezydent, organizacje pozarządowe, które swoją siedzibę mają w Wodzisławiu oraz co najmniej 100 mieszkańców miasta. Wzór wniosku dostępny jest w Biurze Obsługi Klienta oraz do pobrania na stronie internetowej magistratu.

W gronie wyróżnionych w ubiegłych latach znaleźli się: ekonomista prof. Eugeniusz Gatnar, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku dr Józef Musioł (2012 r.), artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” (2014 r.), piłkarz i niegdysiejszy kapitan reprezentacji Polski Stanisław Oślizło (2015 r.), od blisko trzech dekad związana z okulistyką śląską prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek (2016 r.), prezes zarządu fundacji „Wspólnota Dobrej Woli” Wiesława Kiermaszek-Lamla (2017 r.), artyści z Wodzisławskiego Chóru Mieszanego „Jadwiga”, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura – Izabella Zielecka-Panek (2018 r.), wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej Kazimierz Cichy (2019 r.) oraz dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Sławomir Kulpa (2021 r.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023