Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zgłoś niebezpieczeństwo, policja obejmie to miejsce wzmożonym nadzorem

Facebook Twitter

Żory mają najwięcej zgłoszeń w regionie, bo aż ponad 2 tysiące. Pozostałe miasta po kilkaset. Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej pojawia się nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, czy akty wandalizmu.

fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Każdy może zaznaczyć miejsce niebezpieczne, zgłoszenie jest całkowicie anonimowe – przypomina Katarzyna Muszyńska z wodzisławskiej policji:

Czas weryfikacji takiego zdarzenia to 5 dni. Jeżeli potwierdzimy takie zdarzenie, wtedy miejsce zostaje objęte wzmożonym nadzorem. Jeżeli jest to informacja niepotwierdzona, przez pewien czas jest to miejsce objęte wzmożoną kontrolą, aby potwierdzić, czy nie występuje tam zagrożenie. Każde zagrożenie wprowadzone do mapy jest zweryfikowane. Policjanci przez pewien okres czasu jeżdżą na miejsce o różnych porach dnia oraz nocy i weryfikują dane zdarzenie. Jeżeli chodzi o powiat wodzisławski to najwięcej mamy zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania, przekroczeń prędkości oraz grupowania się młodzieży i spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Ilość zgłaszanych spraw świadczy o tym, że mieszkańcy regionu są uważni i chętnie korzystają z mapy:

Mapa zagrożeń jest przede wszystkim zachętą dla ludzi, aby reagowali na to, co się dzieje dookoła. Nie należy traktować mapy jako formy jakiegokolwiek donosu. Jest to raczej możliwość włączenia się w ogólny system poprawy, bądź też zwiększenie bezpieczeństwa w danym rejonie. Wiadomo, z jednej strony jest policja, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców, ale z drugiej strony ważne i istotne jest, żeby mieszkańcy sami angażowali się w to, co dzieje się w ich rejonie zamieszkania.

Mapę możecie znaleźć TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj