Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zgubiłeś czapkę, telefon, portfel? Sprawdź, czy nie ma ich w bazie rzeczy zagubionych

Facebook Twitter

Nie zgub czapki – przestrzegała mama. Teraz, nawet jeśli ją zapomnimy, możemy sprawdzić, czy nie została na przykład w pociągu. Koleje Śląskie udostępniły bazę rzeczy znalezionych.

fot.JESHOOTS-com/ pixabay.com

Znalezionych przez pracowników a zgubionych przez pasażerów. Wspomniane czapki, szaliki, ale i dokumenty, i portfele, to wszystko pozostaje w pociągach. Internetowy spis powinien ułatwić właścicielom zgub dotarcie do nich – mówi Adam Korkiewicz z biura prasowego Kolei Ślaskich. Obecnie w bazie jest ponad 70 pozycji.

Bez względu na to ile każdego dnia realizowanych połączeń to liczba ta jest na pewno dosyć duża. Klucze, części garderoby, często na pokładach pojazdu, znajdują się portfele, telefony również plecaki, ale zdarzają się śpiwory lub takie rzeczy jak statyw do aparatu. W historii spółki odnotowaliśmy przypadek, gdzie na pokładzie naszego pociągu odnaleziono części silnika do samochodu.

Wykaz rzeczy znalezionych znajdziemy teraz w internecie, tam też numer telefonu kontaktowy do magazynu, gdzie są przechowywane przedmioty. Każdorazowo są one opisywane, kiedy i w jakim składzie zostały odnalezione. Jeśli mamy do czynienia z dokumentami kontaktujemy się z instytucjami – dodaje Korkiewicz.

W zależności od danego przedmiotu okres ten jest różny w przypadku dokumentów takich jak: legitymacje szkolne, niezwłocznie należy skontaktować się z daną szkołą, aby poinformować, że uczeń zagubił legitymacje. W przypadku dowodu osobistego niezwłocznie, również powiadamy policję.

Po rzeczy niestety musimy się pofatygować osobiście do Katowic, tam trafiają wszystkie zguby. A na stronie radia90 znajdziecie link do listy zagubionych przedmiotów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020