Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zielona ławeczka – są pieniądze na stworzenie ogrodów w wersji mini

Facebook Twitter

Chcesz zdobyć grant i stworzyć miniogród? Zbierz sąsiadów i wspólnie złóżcie wniosek! Po raz dziesiąty Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza mieszkańców polskich miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym pod nazwą „Zielona Ławeczka".

Zielona ławeczka - konkurs grantowy
Fot. pixabay.com

Zielona ławeczka – można zdobyć pieniądze konkursie grantowym. Pozyskane fundusze mają posłużyć do założenia miniogrodu w najbliższym sąsiedztwie. Warto więc namówić sąsiadów na wspólne działania. Po raz dziesiąty Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza mieszkańców polskich miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym pod nazwą „Zielona Ławeczka”. Czas na rejestrację tylko do 19 marca! Na stworzenie ogródka można dostać 3 000 zł.  Celem projektu jest zazielenianie polskich miast i pomoc mieszkańcom w stworzeniu osiedlowych ogrodów.

Celem projektu jest zazielenianie polskich miast, przez pomoc mieszkańcom w stworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można usiąść, odpocząć i spotkać się z sąsiadami. Na stworzenie ogródka można dostać wsparcie o wartości 3 000 zł. „Zielona Ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką, tworząc tym samym przestrzeń do spotkań i odpoczynku.

Na stworzenie zielonej przestrzeni na osiedlu można dostać grant o maksymalnej wysokości 2500 zł dla projektów bez obiektów mikroretencji lub 3000 zł dla projektów wraz z obiektami mikroretencji. Warunki przyznania grantów zostały szczegółowo opisane w Regulaminie. Zgłoszenia zespołów do konkursu przyjmowane są do 19 marca br. poprzez formularz internetowy.

Wszystkie projekty będą oceniane przez eksperta z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz przedstawicieli Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.zielonalaweczka.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj