Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zielone patio nie tylko w celach wypoczynkowych

Facebook Twitter

W Szkole Podstawowej nr 2 na Osiedlu w Pawłowicach powstaje miejsce, gdzie w nietypowej jak na oświatową placówkę przestrzeni, już wkrótce będą odbywać się zajęcia dydaktyczne dotyczące szeroko rozumianej ekologii. Pomysł patio wewnętrznego będzie sfinansowany z wygranej w konkursie granitowym. Wszystko ma być gotowe na nowy rok szkolny.

www.pawlowice.pl

Powstanie kilka przestrzeni tematycznych, będzie obserwacja zwierząt oraz życia w trawie, ogród ziołowy- warzywny i strefa segregacji odpadów. Zaplanowano również miejsce do wypoczynku na przerwach.

Udział szkoły i wygrana w konkursie grantowym organizowanym przez Operatora Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM S.A. umożliwiła realizację pomysłu. Jego inicjatorką była Patrycja Kwiatoń – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz dyrekcja szkoły. Na realizację zadania szkoła pozyskała 10 tys. zł. Projekt wykonało STUDIUM Pracownia Projektowa inż. Magdalena Kaczmarczyk z Pawłowic. Projektantka uwzględniła potrzeby użytkowników oraz trendy designerskie, tworząc przestrzeń funkcjonalną i nowoczesną. Patio będzie wyposażone w stoły i ławy, przy których uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach i wykładach. Przestrzeń zostanie podzielona na kilka stref tematycznych. Będzie strefa obserwacji zwierząt i życia w trawie (zostaną tu m. in. zamontowane karmniki dla ptaków). W strefie wiedzy o odpadach znajdą się nowoczesne pojemniki do segregacji. Będzie też ogród warzywno- ziołowy, który przyda się do zdobywania wiedzy na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniego odżywiania. Nie zapomniano także o strefie wypoczynkowej z wygodnymi kanapami i pufami, wykorzystywanej podczas przerw.

W realizację projektu zaangażowani są pracownicy szkoły, rodzice oraz młodzież. Nowoczesne patio wewnętrzne, które ma być gotowe z początkiem nowego roku szkolnego, jest kontynuacją proekologicznych działań w szkole.

„Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022