Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zielone światło dla zmian w szpitalach w Rydułtowach i Wodzisławiu

Facebook Twitter

Zmiany w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach coraz bardziej realne. Na wczorajszej (30.09.) sesji powiatowi radni przyjęli uchwałę, w której zadeklarowali "wolę zatwierdzenia zmian" w statucie Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu.

„Za” było osiemnastu radnych a trzech wstrzymało się od głosu. Przypomnijmy: szpital boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, a jego zadłużenie rośnie z miesiąca na miesiąc. Strata szpitala od początku roku wynosi 3 i pół miliona złotych, a zobowiązania to ponad 35 milionów złotych. Dlatego właśnie zmiany są potrzebne – mówiła Radiu 90 dyrektor placówki, Bożena Capek. Była porannym gościem Radia 90, posłuchaj co mówiła w naszym studio TUTAJ!

Przyjęta uchwała daje możliwość rozpoczęcia procedur związanych z reorganizacją oddziałów szpitalnych. Jak podkreśla dyrektor Capek – zmiany nie pociągną za sobą zwolnień pracowników. Przypomnijmy, że planowana reorganizacja nadal budzi ogromne kontrowersje wśród mieszkańców i samorządowców, ale zdaniem starosty Tadeusza Skatuły jest potrzebna, bo pozwoli to uratować szpital i da możliwość uzyskania optymalnej wartości kontraktu w przyszłorocznym konkursie NFZ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj