Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zielone święta. Szykujemy domy, ale także ogrody na wiosnę

Facebook Twitter

To jest czas przygotowań do Wielkanocy, w ostatnich dniach mamy więcej słońca, lepszą pogodę, myślimy więc o nowych kwiatach na tarasie czy krzewach w ogrodzie. "Wszyscy jesteśmy stęsknieni już za słońcem i potrzeba nam zielonego wokół"- usłyszała reporterka Radia 90 w centrum ogrodniczym Limba w Żorach.

Posłuchaj czego szukają i za czym rozglądają się mieszkańcy regionu w centrum ogrodniczym Limba w Żorach:

Słonecznica, otwiera się na słońce

To jest ten moment, kiedy już nie chcemy czekać z pracami w ogrodzie, potrzebujemy zieleni wokół

– mówi Grzegorz Konik właściciel centrum ogrodniczego i szkółki ogrodniczej Limba w Żorach:

Grzegorz Konik: Natłok gorszych informacji jest taki, że każdy chce odetchnąć i pobyć w swoim ogrodzie, a wiadomo, że w ogrodzie zawsze znajdzie się miejsce, żeby coś dosadzić, upiększyć.

Radio 90: Czy zmieniły się trendy, jeśli chodzi o to w jaki sposób urządzamy i obsadzamy ogrody?

Grzegorz Konik: Głównym trendem jest nowoczesność, chcemy być bardziej nowocześni, jeśli chodzi o urządzenia jak i o architekturę. Chcemy też by to co uprawiamy było proste w obsłudze, łatwe, to ze względu na czas i że ciągle go brakuje. Choć także obserwuje się ostatnio taki trend jak ten związany z jedzeniem „slowfood”, ludzie chcą więcej czasu spędzać w ogrodzie, to wiąże z tym, że coraz więcej z nas pracuje zdalnie, te osoby stawiają na to, by upiększyć swoje otoczenie.

Grzegorz Konik, właściciel centrum ogrodniczego i szkółki ogrodniczej Limba

Coraz więcej osób decyduje się na ogrody, w którym są grządki warzywne czy hoduje się owoce.

Bo to daje ogromną radość

– mówi Grzegorz Konik:

Grzegorz Konik: Nic tak nie cieszy jak warzywo czy owoc z własnej grządki, choćbyśmy mieli miliony, ale ten jest wyhodowany przez nas, to jest nasza brzoskwinia, nasza wiśnia, nasza borówka… Sporo osób myśli, że ma dwie lewe ręce do tego, że nic im się nie uda. A jednak, każdy jak coś posadzi i troch zadba, to coś pozytywnego z tego wychodzi.

Posłuchaj całej rozmowy Małgorzaty Kmieciak z Grzegorzem Konikiem o modzie na grządki wyniesione i bratki. Bratki wróciły do ogrodowych trendów:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj