Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Zielony wędrowiec” w niedzielę w Boguszowicach

Facebook Twitter

Stworek – mieszkaniec szarej Stworii, pewnego ranka budzi się zielony. Tak zaczyna się bajka pod tytułem "Zielony wędrowiec", który przygotowuje teatr Guziczek. Będzie go można zobaczyć już w sobotę (13.04.) w Rybnickim Centrum Kultury.

Scenariusz powstał na podstawie tekstu Liliany Bardijewskiej – mówiła nam reżyserka przedstawienia Izabela Karwot.

„Zielony Wędrowiec” teatru Guziczek w sobotę (13.04.) do zobaczenia w Rybnickim Centrum Kultury, tydzień później (21.04.) na dwóch spektaklach w Domu Kultury w Boguszowicach.

ZIELONY WĘDROWIEC

w wykonaniu Teatru Guziczek RCK

  • Rybnickie Centrum Kultury, 13 kwietnia, o 18.00
  • Dom Kultury w Boguszowicach, 21 kwietnia, godz. 15.00 i 17.00

„Zielony wędrowiec” to poetycka, nasycona ciepłym humorem bajka o przyjaźni, ksenofobii, tolerancji i potrzebie marzenia. A także o sztuce bycia innym.

Jej bohater, Stworek – mieszkaniec szarej Stworii, pewnego ranka Budzi się zielony. Szara rzeka pokazuje mu jednak szare odbicie, bo Stworia nie zna innych kolorów. Stworek postanawia więc wyruszyć w świat na poszukiwanie zielonej rzeki, by na własne oczy zobaczyć swoją zieloność. Chce także udowodnić wszystkim szarym stworkom, że inne kolory istnieją. Jego niezwykła wędrówka będzie wiodła przez barwne krainy – od błękitnej po zieloną. A mieszkańcy każdej z nich powitają Stworka inaczej: w krainie błękitu będą chcieli na siłę uczynić go błękitnym; w krainie czerwieni powitają go jako kogoś wyjątkowego, godnego królewskiej korony; w krainie żółci – królestwie zabawy – Stworek zrozumie, że wszystkie kolory są równe; w krainie białej mgły zobaczy, że kolory potrafią też zniknąć; natomiast w krainie zieleni przestanie być wreszcie inny – będzie zielony jak wszyscy.

„Zielony wędrowiec” to dynamiczna rozśpiewana opowieść o inności, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o przyjaźni, a przede wszystkim… o podążaniu za marzeniami.

  • Reżyseria: Izabela Karwot, zespół
  • Scenariusz na podstawie tekstu Liliany Bardijewskiej
  • Scenografia, kostiumy: Agnieszka Kaczyńska
  • Muzyka: Jarosław Hanik
  • Reżyseria światła: Tomasz Porembski

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj