Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ziemia raciborska dla małych odkrywców

Facebook Twitter

Powstał pierwszy przewodnik po ziemi raciborskiej dla dzieci. W wydawnictwo można się zaopatrzyć w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim oraz w Muzeum w Raciborzu. Trafi także do punktów informacji turystycznej w całym województwie śląskim oraz do Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Przewodnik zawiera specjalne karty edukacyjne.

Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierana Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu uzyskała na jego wydanie wsparcie Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Tym razem postawiliśmy na publikację dla dzieci. Na 12-stronach kolorowego wydawnictwa opisano m.in. krótko zamek, mumię, opactwo i kolejkę w Rudach, kuźnię w Bieńkowicach, Meandry w Chałupkach, Łubowice, Łężczok, Wojnowice, Pogrzebień, dodając do najciekawszych obiektów i miejsc zadania – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Zamku Piastowskiego.

I tak dzieci, dowiadując się co nieco o historii, muszą skopiować fragment kartonaża mumii, poradzić sobie z krzyżówką, pokolorować zamek, wcielić się w rolę średniowiecznego kopisty, ułożyć krótki wierszyk romantyczny, prawidłowo nazwać fragmenty klasztoru cystersów czy wkleić zdjęcie z obserwacji ptactwa na Łężczoku.

Kolorowe wydawnictwo wydrukowano na bardzo dobrej jakości papierze offsetowym, tak by można było na nim swobodnie pisać – dodaje Grażyna Wójcik. Wydanie 20 tys. egzemplarzy przewodnika i kart edukacyjnych wsparła Śląska Organizacja Turystyczna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj