Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zimna wojna” dla niedowidzących i niedosłyszących

Facebook Twitter

W Wodzisławskim Centrum Kultury już w piątek (11.01.) pokazana będzie wersja z audiodeskrypcją i napisami, dzięki czemu osoby niedowidzące i niedosłyszące zobaczą film w komfortowych warunkach. Ten specjalny seans o godz. 17.00.

Fot. wck.wodzislaw-slaski.pl

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego to nasz towar eksportowy, jeśli chodzi o polskie kino. Już wielokrotnie nagrodzony, zdobył Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego reżysera, czy Złote Lwy w Gdyni, mówi się o nim także w kontekście nominacji do Oskarów.

Jest to pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.

Projekcja filmów z audiodeskrypcją i napisami jest propozycją kierowaną w stronę osób niedowidzących i niedosłyszących. Staramy się poszerzać naszą ofertę i w miarę możliwości odpowiadać na oczekiwania mieszkańców – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 10 zł są dostępne w kasie WCK i w sprzedaży internetowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj