Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zimno w szkole w Popielowie” – skarżą się rodzice. „Nie jest tak źle” – odpowiada dyrekcja rybnickiej placówki

Facebook Twitter

"W szkole jest zimno" - piszą do naszej redakcji rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Rybniku - Popielowie. "Nie jest tak źle" - odpowiada dyrekcja placówki, w której rozpoczęto właśnie ogrzewanie budynku pompami ciepła.

W budynku przy ulicy Krętej, w którym lekcje mają uczniowie klas siódmych i ósmych był dziś (13.01.) rano Arkadiusz Żabka, rozmawiał z Piotrem Pyszem dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 14 w Rybniku:

Radio 90: Panie dyrektorze, jest zima, to musi być zimno, mówi powiedzenie.

Piotr Pysz: Taki mamy klimat.

Radio 90: No tak, ale rodzice mówią : „Co jest grane? Dlaczego jest zimno w szkole?” Jakbyśmy mogli ustalić… Jaka temperatura jest w szkole?

Piotr Pysz: Dzisiaj stwierdziłem, że nie ma termometrów i jadę po nie. Okazuje się, że tutaj nigdy termometrów nie było, ja muszę je kupić i kupię. Według mojej opinii, mojego odczucia, to na pewno jest te 18-19 stopni. Nie jest tak źle jak ktoś opowiada, pracujemy nad tym, żeby ten komfort cieplny dla uczniów i pracowników poprawić.

Piotr Pysz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 14 w Rybniku

Budynek przy ulicy Krętej jest świeżo po termomodernizacji, starą kotłownię węglową zastąpiły pompy ciepła.

System jest w rozruchu

– dodaje:

Piotr Pysz: Uruchomiliśmy to dopiero w zeszłym tygodniu. Wykonawcy pewne rzeczy poprawiają, starają się odpowietrzać grzejniki. W tej chwili przechodziłem tutaj z wykonawcą po wszystkich salach i grzejniki są poodpowietrzane, są one ciepłe. Trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to ogrzewanie niskotemperaturowe. To nie jest takie ogrzewanie, jak w domach, gdzie piec jest na węgiel i woda w grzejnikach ma temperaturę 50-60 stopni. My tutaj takiej temperatury w grzejnikach nigdy nie osiągniemy.

Nowy system ogrzewania szkoły nie został jeszcze odebrany, jak zapewnia dyrekcja wraz z wykonawcą robi wszystko by poprawić komfort termiczny w szkole. Dodajmy, że szkoła w Popielowie ma siedzibę w dwóch budynkach: w głównym, w którym uczą się uczniowie klas I-VI problemu nie ma, bo jest on ogrzewany gazem.

Dzisiaj (13.01.) po południu jeden z rodziców nadesłał nam zdjęcie, które rano wykonało w szkole jego dziecko.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj