Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ŻKS ROW Rybnik. Rewolucja w rybnickim żużlu

Facebook Twitter

Rekiny znikają, wraca szczupak. Za odbudowę "czarnego" sportu, zabiera się przedsiębiorca Krzysztof Mrozek, który jednocześnie został prezesem nowego stowarzyszenia Żużlowego Klubu Sportowego "ROW" Rybnik.

Mrozek znany jest z organizacji Memoriału Łukasza Romanka, jednej z największych imprez speedwayowych rozgrywanych w kraju. Teraz, Krzysztof Mrozek, razem z nowym zarządem, chce przywrócić rybnickiej drużynie żużlowej odpowiednio wysoki poziom:

Plan zakłada, by w każdym meczu rozegranym w Rybniku, połowę składu stanowili zawodnicy pochodzący z miasta. Ma powstać także szkółka żużlowa, która zajmie się szkoleniem młodzieży. Nowym trenerem został Jan Grabowski, który 9 lat temu wprowadził klub do ekstraligi. Potrzeba czasu, by odbudować tę dyscyplinę w Rybniku. „Nie ma warsztatu, nie ma mechanika, nie ma niczego.” – mówi trener Grabowski:

„Pieniądze psują żużlowców” – nie ukrywa trener Grabowski:

Na razie nie wiadomo, w jakiej lidze w nowym sezonie wystartuje Żużlowy Klub Sportowy. Pewne natomiast jest to, że może on liczyć na wsparcie władz Rybnika. Mówi Prezydent Miasta, Adam Fudali:

Żużlowy Klub Sportowy „ROW” Rybnik zakłada współpracę z mini klubem żużlowym Rybki Rybnik. Zmieni się także logo nowego zespołu, ale barwy pozostaną takie same. Dodajmy, że w środę (26.09.) o 18.00, na trybunie krytej Stadionu Miejskiego przy ulicy Gliwickiej, rozpocznie się spotkanie kibiców z zarządem klubu ŻKS ROW Rybnik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023