Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zła jakość powietrza. Ostrzegamy! Region dusi się w smogu!

Facebook Twitter

Ponad 1000% normy dla PM 2,5. Region dusi smog! Również na środę (2.12.) wydano komunikat dotyczący dużego zanieczyszczenia powietrza w regionie. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich miast i powiatów w naszym rejonie.

fot.David-Karich/pixabay.com

W środę (2.12.) o poranku w całym Rybniku czujki wskazują wysokie przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego w powietrzu. W dzielnicy Niewiadom, to 696% normy w przypadku PM10 i aż 1070% w przypadku PM2,5. Bardzo zła jakość powietrza także w Rydułtowach, w Rudach Raciborskich, w Jastrzębiu- Zdroju czy w Mszanie.

fot.airly.org

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

– czytamy w ostrzeżeniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023