Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zlata Tretra 2019 za nami [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Facebook Twitter

To były wyjątkowe zawody pełne gwiazd światowej lekkoatletyki. W czwartek (20.06.) w Ostrawie odbył miting lekkoatletyczny Zlata Tretra, czyli Złote Kolce. Impreza ma wieloletnią tradycję, zorganizowano ją się już 58. raz.

Co roku organizatorzy dbają o to, by wystartowali w niej najlepsi lekkoatleci świata, nie zabrakło wśród nich także naszych zawodników i zawodniczek. Mówi dyrektor generalny mitingu, legenda światowego rzutu oszczepem, Jan Żelezny:

To jeden z najstarszych mitingów, jego historia jest strasznie długa i jestem z tego bardzo dumny. Sportowcy przyjeżdżają do nas chętnie, między innymi dlatego, że mają tutaj bardzo dobre warunki, piękny stadion i blisko hotel. To nie jest skomplikowane, by zaprosić do nas tych najlepszych. Bardzo się ciesze, że goszczą u nas lekkoatleci z Polski. Są tak dobrzy, że my po prostu ich tutaj chcemy. Wasza lekkoatletyka jest świetna, zazdrościmy wam, wyprzedziliście nas o lata, dlatego bardzo się cieszymy, że przyjeżdżają do nas zawodnicy z Polski.

Na nietypowym dla siebie dystansie 300 metrów wystartowała wczoraj Justyna Święty-Ersetic, raciborzanka była szósta, ale jak mówiła – nie chodziło o miejsce:

Jest to dla mnie dystans bardzo, bardzo szybki, nie wiem jeszcze, ile pobiegłam, ale na pewno będzie to bardzo dobrym przetarciem przed następnymi starciami już na 400 metrach. Dziewczyny były tutaj znacznie ode mnie szybsze, nie chodziło o to, żeby tutaj ścigać się na miejsca, tylko poprawić swój rekord życiowy i pobiec jak najszybciej. Lubię tutaj przyjeżdżać, nawet jak nie startowałam, przyjeżdżałam tutaj, żeby podziwiać Usaina Bolta. Ja mam blisko bardzo do Ostrawy, bardzo dobrze się tutaj biega, także mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję tutaj zawitać.  

W biegu na 800 metrów drugi był nasz mistrz Europy i wicemistrz świata, Adam Kszczot. Po biegu był zmęczony i…

Niezadowolony. Dzisiaj ewidentnie zmęczenie z ostatnich startów zostało w nogach. Teraz wracam do treningu. W przyszłym miesiącu dwa mocne mitingi tam mam nadzieję, że trochę świeżości przyjdzie.

Radio 90: Jak oceniasz miting w Ostrawie?

Bardzo fajnie, dużo widzów, fanów, wielkich fanów lekkoatletyki, którzy naprawdę znają zawodników, więc zawsze tu jest fajna atmosfera. 

Drugi w konkursie pchnięcia kulą był kulomiot spod Cieszyna, Michał Haratyk. Jego wynik to 21,77 m, ale jak mówił, chciał przekroczyć granice 22 metrów.

Mogło być, mogło być. Na rozgrzewce czułem się dobrze, potem coś tam nie wyszło, ale to na następny start… zobaczymy. Zawody fajne, lubię co roku tutaj startować. Fajna atmosfera, pełny stadion- super, super zawody. Z domu tutaj przyjechałem, chyba mam najbliżej ze wszystkich tutaj, więc fajnie. Miting jest super, już tu trzeci czy czwarty raz startuje. Generalnie bardzo fajnie i w przyszłym roku też tutaj przyjadę.  

Na trybunach stadionu lekkoatletycznego zasiadło wielu kibiców, wśród nich było także wielu fanów lekkoatletyki z Polski. Wszyscy byli zadowoleni:

Relacjonowaliśmy dla Was to wydarzenie prosto ze stadionu w Ostrawie:

Miting lekkoatletyczny pełen gwiazd w Ostrawie [AKTUALIZACJA, LIVE]

Na mitingu w Ostrawie byli nasi reporterzy Robert Krzyżaniak i Przemek Niedźwiecki. Zobacz nasze podsumowanie imprezy na wideo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj