Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zlikwidowano fabrykę narkotyków na Śląsku. Policjanci przejęli towar warty 2 miliony złotych! [WIDEO]

Facebook Twitter

To było mocne, policyjne uderzenie w narkobiznes. Kryminalni z Katowic chwalą się: zlikwidowano fabrykę narkotyków na Śląsku. W laboratorium znaleziono narkotyki o czarnorynkowej wartości około 2 milionów złotych.

Zlikwidowana fabryka narkotyków na Śląsku

Zlikwidowano fabrykę narkotyków na Śląsku, zatrzymano trzy osoby, przejęto 50 kilogramów narkotyków i odczynników potrzebnych do ich produkcji o czarnorynkowej wartości łącznie ponad 2 mln zł – to bilans akcji policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Kryminalni  wspierani przez krakowskich i opolskich kontrterrorystów przeprowadzili kolejne, skuteczne uderzenie w śląski narkobiznes.

Nad tą sprawą policjanci zwalczający przestępczość narkotykową pracowali od wielu miesięcy. Podejrzewali, że w jednej z miejscowości na Śląsku może być produkowana amfetamina. Obserwowali osoby związane z tym procederem. Kiedy byli pewni, że nie ma mowy o pomyłce, wkroczyli do akcji.

Zlikwidowano fabrykę narkotyków na Śląsku: wspólna akcja kontrterrorystów z Katowic, Opola i Krakowa

Razem z policyjnymi kontrterrorystami z Krakowa i Opola weszli na teren posesji, gdzie produkowano amfetaminę. Jak widać na filmie zamieszczonym przez mundurowych laboratorium ukryte było za specjalnie postawioną ścianą. Kryminalni w czasie akcji przejęli około 30 kilogramów amfetaminy, 18 kilogramów tabletek ekstazy, 3 kilogramy marihuany, kokainę, metaamfetaminę i mefedron oraz około 30 litrów płynnej substancji. Wiele wskazuje na to, że to płynna amfetamina, jednak potwierdzi to ostatecznie badanie laboratoryjne. Szacowana wartość czarnorynkowa zabezpieczonych środków odurzających to ponad 2 miliony złotych.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli również dwa karabiny, pistolet maszynowy, a także 300 sztuk ostrej amunicji. Stróże prawa zatrzymali trzy osoby związane z nielegalnym procederem – to dwaj mężczyźni w wieku 33 i 60 lat oraz 31-letnia kobieta.

Trzy osoby zatrzymane, zabezpieczono sporo gotówki

Podczas przeszukania znaleziono również prawie 300 tysięcy złotych, które mogą pochodzić ze sprzedaży narkotyków, dlatego pieniądze zostały zabezpieczone na poczet ewentualnych kar. Cała trójka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, jednak nie wykluczone, że zostaną one rozszerzone o inne czyny.

33-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec 31-latki prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe, a także zakazał opuszczania kraju. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024