Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żłobek na Ostrogu. Ruszyły odbiory, kompletowana jest kadra

Facebook Twitter

Budowa gotowa, teraz trwają odbiory. Ruszyły procedury zmierzające do otwarcia nowego żłobka miejskiego w Raciborzu. W nowej placówce opiekę znajdzie 100 dzieci. Do środy (16.02.) trwa nabór kadry do żłobka przy ul. Bielskiej 4a. Kompletowana jest załoga na stanowiska: kucharza, pomocy kuchennej, opiekuna oraz salowej.

fot.mat.prasowe

Żłobek na Ostrogu, nowoczesna placówka, dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych już niedługo zostanie otwarta

Zakończyliśmy prace budowlane i rozpoczęliśmy czynności odbiorowe naszej placówki, których dokonują specjalne komisje. Wszystko odbywa się zgodnie z planem. Już niebawem nowy żłobek miejski w Raciborzu zostanie uruchomiony, a maluszki znajdą tu komfortowe warunki i profesjonalną opiekę

– mówi Krzysztof Żychski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Racibórz.

Na najmłodszych będą oczekiwać 4 sale, a w nich m.in. interaktywne pomoce dydaktyczne – specjalne maty i rzutniki edukacyjne, innowacyjne urządzenia, które zaprojektowano tak, by uczyły przez zabawę. Żłobek posiada własną, w pełni wyposażoną kuchnię, w której na bieżąco będą przygotowywane posiłku, dostosowane do potrzeb dzieci. Nad jadłospisem czuwać będzie dietetyk. Każda z sal ma wyjście na taras. Pomieszczenia są klimatyzowane z systemem mechanicznej wentylacji.

fot.mat.prasowe

Dzięki uruchomieniu żłobka miejskiego zwiększy się nie tylko liczba miejsc dla najmłodszych dzieci ale także powstaną nowe miejsca pracy.

Nasza placówka to nowoczesny, funkcjonalny obiekt, którego przyjazne i komfortowe warunki przysłużą się nie tylko maluszkom, lecz także zatrudnionej tu kadrze. Obecnie trwa nabór na stanowiska: kucharza, pomocy kuchennej, opiekuna oraz salowej

– dodaje K. Żychski.

fot.mat.prasowe

Nabór prowadzony jest w Zespole Żłobków w Raciborzu, przy ul. Słonecznej 9. Tu też należy składać dokumenty aplikacyjne, w terminie do 16.02.2022 r. Szczegóły dotyczące wymaganych kwalifikacji a także zakresu i warunków pracy dostępne są na stronie internetowej Żłobka w Raciborzu www.zlobek.raciborz.pl. (zakładka BIP Oferty Pracy). Informacje na temat naboru pracowników można uzyskać także pod numerem telefonu:

32 415 52 97.

Nowy miejski żłobek znajduje się w Raciborzu przy ul. Bielskiej 4a. Stanowi realizację jednego z punktów programu wyborczego „10-tka Polowego”. Na budowę placówki miasto pozyskało 3 mln 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch +, co stanowi najwyższą kwotę dotacji w woj. śląskim i czwartą, co do wielkości w skali kraju. Siedziba dyrekcji i administracji mieści się w żłobku przy ul. Słonecznej 9 w Raciborzu. Nad sprawną realizacją inwestycji czuwają Wydział Inwestycji i Urbanistyki oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Racibórz.

Informacje na temat zapisów dzieci można uzyskać telefonicznie pod numerem specjalnej infolinii: 32 755 06 98, czynnej w godzinach pracy Urzędu Miasta Racibórz. Warto też obserwować stronę na Facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się aktualne informacje na temat placówki.

Żłobek na Ostrogu to nowo budowany żłobek miejski przy ul. Bielskiej w Raciborzu. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu finansowym z programu Maluch +, w wysokości 3 mln 300 tys zł. Będzie to drugi raciborski żłobek miejski. Siedziba dyrekcji i administracji mieści się w żłobku przy ul. Słonecznej 9 w Raciborzu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj