Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żłobek przy ul. Bielskiej w Raciborzu. Plac budowy przekazany

Facebook Twitter

Kolejny krok w stronę budowy żłobka w Raciborzu zrobiony. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Wczoraj (23.02.) przekazano wykonawcy plac budowy.

fot..raciborz.pl

Przy ulicy Bielskiej geodezyjnie wytyczono zarys obiektu o powierzchni 740 m2. Jak informują raciborscy urzędnicy, w przyszłym tygodniu ruszą prace związane z przygotowaniem terenu. Firma czeka na pozwolenie na budowę. Żłobek na Ostrogu, będzie drugą- po żłobku przy ulicy Słonecznej, taką placówką nad Odrą, ma zapewnić opiekę setce dzieci. Nabory, zarówno dla personelu jak i maluchów, ruszą w drugiej połowie roku.

Wykonawca to firma Borbud.

Nowy żłobek przy ul. Bielskiej to inwestycja miejska, zapowiadana przez prezydenta Raciborza w „10-tce Polowego”. Żłobek zapewni profesjonalną opiekę dla 100 dzieci, umożliwiając rodzicom powrót na rynek pracy. Inwestycja współfinansowana jest z rządowego programu Maluch + dzięki czemu z kasy miasta zapłacimy za nią tylko niecały milion złotych.

– czytamy na stronie raciborz.pl.

Budowa zakończy się jeszcze w tym roku. W Raciborzu obok dobrze funkcjonującego i cieszącego się zaufaniem rodziców miejskiego żłobka na ul. Słonecznej powstanie druga placówka. Żłobek na Ostrogu będzie nowym, komfortowym dla dzieci, dobrze wyposażonym i pozbawionym barier architektonicznych budynkiem z własną kuchnią, placem zabaw, tarasami i ekologicznymi systemami pozyskiwania energii. Na jego funkcjonowanie w kolejnych latach miasto będzie sięgało po środki z programu Maluch + na dofinansowanie do utrzymania miejsc w żłobku co obniży koszty funkcjonowania jednostki.

Nabór do nowej placówki jeszcze nie ruszył. Obowiązuje jedna lista oczekujących na miejsce w publicznym żłobku – prowadzi ją dyrektor placówki przy ul. Słonecznej. Nabory – zarówno dzieci do nowego żłobka jak i opiekunów oraz pozostałego personelu (planujemy zatrudnienie ok. 25 osób) – ruszą w drugiej połowie roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj