Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej uciekał przed policją kradzionym samochodem

Facebook Twitter

Policjanci z cieszyńskiej drogówki ujęli w weekend 19-latka, który we wtorek (24.06.) ukradł samochód w Goleszowie. Złodziej nie zatrzymał się do kontroli i nie posiadał prawa jazdy. Mieszkaniec Ustronia poruszał się kradzionym samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Samochód został skradziony w minionym tygodniu we wtorek popołudniu.  Właścicielka forda fiesty zaparkowała pod sklepem na ulicy Ustrońskiej w Goleszowie. Samochód był niezamknięty, a w schowku pozostawione były kluczyki i dokumenty. Pokrzywdzona kiedy zorientowała się, że samochód zniknął z ulicy, zgłosiła kradzież w ustrońskim komisariacie.

Policjanci po przyjęciu zawiadomienia wszczęli poszukiwania pojazdu i przekazali informacje o kradzieży do wszystkich jednostek powiecie. W sobotę po północy policjanci z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy zauważyli ten samochód na ulicy Stawowej w Cieszynie. Stróże prawa podjęli decyzję o zatrzymaniu. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych kierowca kradzionego auta zignorował ich i gwałtownie przyspieszył kierując się w stronę ronda.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali forda na ulicy Brodzińskiego. Kierowca został obezwładniony i zatrzymany. Pozostali pasażerowie nie mieli pojęcia, że ich kolega ukradł samochód. 19-letni mieszkaniec Ustronia trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że oprócz kradzieży dopuścił się kierowania pojazdem mając orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kryminalni z Ustronia przedstawili mu zarzuty kradzieży i kierowania pojazdem pomimo zakazu. Za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023