Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej z Wodzisławia złapany przez pszczyńskich policjantów

Facebook Twitter

Złodziej z Wodzisławia Śląskiego ujęty przez pszczyńskich policjantów. Wpadł na gorącym uczynku a na koncie ma także inne tego typu przestępstwa. Stanie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja Pszczyna

Kradzieże to był jego sposób na zarabianie na życie, uczynił z nich sobie stałe źródło dochodu. Policjanci ustalili, że 27-latek regularnie kradł, a następnie sprzedawał skradziony towar. Jego łupem padały przede wszystkim droższe alkohole. Kolejne miejsce, jakie zaplanował okraść, to był market w Ćwiklicach. Sprawca działał w sposób przemyślany, ponieważ jednorazowa wartość towarów była często skrupulatnie wyliczona. Takie zachowanie miało na celu kwalifikację jego czynu jako wykroczenie.

Mężczyzna został zatrzymany. Wartość całego skradzionego mienia wyniosła 1008,93 zł. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie przedstawili złodziejowi zarzut kradzieży w czynie ciągłym. Oznacza to, że sumują się wszystkie kradzieże popełnione przez mężczyznę, które miały miejsce w krótkich odstępach czasu. Kodeks karny za popełnione przestępstwo przewiduje 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj