Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodzieje katalizatorów zatrzymani w Żorach

Facebook Twitter

Trzech obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w związku z kradzieżami katalizatorów na terenie Knurowa. Mężczyźni w oczekiwaniu na rozprawy czas spędzą w areszcie. Obecnie udowodniono im 4 kradzieże, jednak sprawa jest rozwojowa.

Gliwicka policja dzisiaj (23.08.) po informowała o ubiegłotygodniowej akcji. W czwartkowe (19.08.) popołudnie knurowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży katalizatora, do jakiej doszło w centrum miasta. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia śledczy za pomocą monitoringu ustalili pojazd, którym poruszali się prawdopodobni sprawcy kradzieży. W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu wracający ze służby funkcjonariusz ruchu drogowego z gliwickiego garnizonu napotkał w drodze samochód sprawców.

Policjant po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go. Po kilkudziesięciu kilometrowym śledzeniu samochodu, krążącego uliczkami Żorskiego rynku, zatrzymał się on na terenie parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie. Żorscy policjanci po przyjechaniu na miejsce, zatrzymali wraz z gliwickim stróżem prawa trzech mężczyzn.

Wszyscy trzej, obywatele Gruzji usłyszeli już zarzuty. 42, 30 i 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, gdzie oczekiwać będą na wyrok. Na chwilę obecną śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży mienia w postaci katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za swoje czyny, mężczyźni mogą usłyszeć karę do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj