Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodzieje rowerów z Rybnika. Mamy ich na filmie! [WIDEO]

Facebook Twitter

Rybnicka policja dalej szuka złodziei rowerów, teraz publikuje zdjęcia podejrzanych. Przypomnijmy, w ubiegłą środę (16.09.) w samo południe skradzione zostały w sumie cztery rowery sprzed rybnickich podstawówek: dwa w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Wodzisławskiej, dwa kolejne w Szkole Podstawowej nr 34. W piątek (18.09.) złodziej próbował ukraść rower zaparkowany przy szkole w Niedobczycach.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Dyrekcji SP numer 2 udało się zabezpieczyć nagranie z monitoringu, na którym widać moment kradzieży rowerów sprzed szkoły. Mówi Bogusława Kobeszko, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Publikujemy zdjęcia z monitoringu , kamery zarejestrowały podejrzanych o dokonanie przestępstw, dążymy do ustalenia tożsamości tych mężczyzn. Na chwile obecna wykonaliśmy szereg czynności operacyjnych, osoby, które rozpoznają podejrzanych na zdjęciach oraz osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu ich miejsca pobytu, proszeni są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Radio 90: Dlaczego dopiero dzisiaj policja decyduje się na publikację tych zdjęć?

Ustaliliśmy, że osoby, które rozpoznają tych mężczyzn, pomogą nam w ustaleniu personaliów i miejsca pobytu tych mężczyzn.

Do sprawy kradzieży rowerów sprzed szkół odniósł się także w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Policja ściga tego typu osoby, to jest czyste złodziejstwo. Straż miejska prowadzi akcję znakowania rowerów, myślę, że będzie to bardziej rozwijane. Szkoda mi uczniów, ale nie poddawajmy się, nie będą nami chuligani rządzić.

Zobacz zdjęcia i film z monitoringu. Rozpoznajesz kogoś?

Zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj