Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodzieje zabytkowego motocykla w rękach policji. W ujęciu sprawcy pomógł mieszkaniec Kończyc Małych

Facebook Twitter

W sobotni (6.02.) wieczór, mężczyzna przejeżdżający ulicą Hallera, zauważył poruszającego się poboczem mężczyznę, który prowadził motocykl. Przestraszony, porzucił jednoślad, zaczął uciekać, następnie wsiadł od strony pasażera do czekającego na niego samochodu i odjechał.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Jak się okazało porzucony motocykl chwilę wcześniej został kradziony z terenu jednej z posesji w tej miejscowości. Skradziony pojazd został przekazany w ręce pokrzywdzonego. Policjanci po ustaleniu przebiegu zdarzenia oraz powiązanych z nim faktów ustalili dane przestępców. 25-letni mieszkaniec Bąkowa oraz 28-latek z Goleszowa zostali zatrzymani już następnego dnia. Obaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Warta podkreślenia w całym zdarzeniu jest rola mieszkańca wsi, który był świadkiem zdarzenia. Dzięki jego właściwej reakcji oraz współpracy pozostałych mieszkańców policjanci mogli zadziałać szybko i skutecznie, zatrzymując już na następny dzień sprawców przestępstwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021