StartKultura

Złota Lira 2012: Wyniki

XXI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH „ZŁOTA LIRA” RYBNIK 2012

Indywidualnie:
Wyróżnienie specjalne: Orkiestra Dęta Lwowskiej Szkoły Muzycznej nr 5 we Lwowie /Ukraina/ za wykonanie utworu „MAKE ME A MEMORY” George Washingtona
Wyróżnienie specjalne: OLEG OGNIVCHYK z Orkiestry Dętej Lwowskiej Szkoły Muzycznej nr 5 /Ukraina/ za wykonanie partii solowej na saksofonie w utworze „MAKE ME A MEMORY” George Washingtona, JOZEF HEPNER ORKIESTRA MAGURANKA JUNIOR BOJNICE /Słowacja/ za solowe wykonanie na tubie a capella utworu „FNUG”
Wyróżnienie specjalne dla najlepszego dyrygenta festiwalu otrzymuje: KAROL PYKA – ORKIESTRA REPREZENTACYJNA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ w KRAKOWIE /Polska/

Zespołowo:
Wyróżnienie specjalne: Dechový Orchestr Mladých Základní Umělecké Školy Jeseník /CZECHY/ dyrygenci: TOMAŠ UHLIŘ i MILAN DOMES
Srebrne Pasmo zdobyły orkiestry:
– ORKIESTRA REPREZENTACYJNA EUROREGIONU “PRADZIAD” – /POLSKA/CZECHY/ (70 pkt.) – dyrygenci: ANDRZEJ WEINKOPF, TOMAŠ UHLIŘ, MILAN DOMES
– “FANFARES OF LVIV” ORKIESTRA DĘTA LWOWSKIEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ NR 5 /UKRAINA/ (71,6 pkt.) dyrygent: ANDRIYAN LESKIV ZENONOVUCH
– ORKIESTRA REPREZENTACYJNA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ W KRAKOWIE /POLSKA/ (75 pkt.) dyrygent: KAROL PYKA
Złote Pasmo zdobyły orkiestry:
– MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA LEŚNICA /POLSKA/ (80 pkt.) DYRYGENT KLAUDIUSZ LISOŃ
– ORKIESTRA „MAGURANKA JUNIOR” BOJNICE /SŁOWACJA/ (80,8 pkt.)
Złote Pasmo Grand Prix Festiwalu otrzymuje: Dechový Orchestr Mladých Základní Umělecké Školy Jeseník CZECHY (88,3 pkt.) dyrygenci: TOMAŠ UHLIŘ i MILAN DOMES

III OTWARTY MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI MAŻORETEK „ZŁOTA LIRA RYBNIK 2012”

Dyplom za udział otrzymują:
– Mażoretki „Pa-Mar-Sze” – Rogoźno – POLSKA (choreograf: Małgorzata Lang)
– Mażoretki „Słoneczka” – Leśnica – POLSKA (choreograf: Sandra Mientus, Anna Maciewitz)
– Mażoretki „Rytm III” – Długomiłowice – POLSKA (choreograf: Jolanta Belko)
– Mażoretki „Rytm I” – Długomiłowice – POLSKA (choreograf: Jolanta Belko)
– Mażoretki „Nemezis” – Hecznarowice – POLSKA (choreograf: Kinga Biba)
– Mažoretky „In SPORT Line” – Vítkov – CZECHY (choreograf: Věra Folovská, Marie Potočárová)
– Formacja taneczna „Enigma” – Rybnik-Niedobczyce – POLSKA (choreograf: Michalina Michalik-Newe)
– Majoretki Miasta Knurów „ILUZJA” – Knurów – POLSKA (choreograf: Paulina Przesdzing)
– “Holdfény Mazsorett Csoport” – Sátoralijaújhely – WĘGRY (choreograf: Ujjné Schneider Hedvig)
– Mażoretki „Flesz” – Lubomia – POLSKA (choreograf: Anna Pilipiszyn)
– Mażoretki „Sac voyage” – Lwów – UKRAINA (choreograf: Oksana Lan)
– Mażoretki „Feeriya” – Lwów – UKRAINA (choreograf: Anastasiia Zasiedko)
– Mažoretky „Crazy Girls” – Jesenik – CZECHY (choreograf: Zuzana Fritscherová)
– Mażoretki „Fantazja” gr. starsza – Ogrodzieniec – POLSKA (choreograf: Anna Malinowska)

III MIEJSCE W KATEGORII MŁODSZEJ – Mażoretki „Fantazja” gr. młodsza- Ogrodzieniec – POLSKA (choreograf: Agata Barteczko)
II MIEJSCE W KATEGORII MŁODSZEJ – Mażoretki „Tęcza IV” – Racibórz – POLSKA (choreograf: Anna Wydra, Paulina Miłkoś, Justyna Zimny)
I MIEJSCE W KATEGORII MŁODSZEJ – Mażoretki „Tęcza III” – Racibórz – POLSKA (choreograf: Aldona Krupa-Gawron)

III MIEJSCE W KATEGORII STARSZEJ – Mażoretki „Tęcza I” – Racibórz – POLSKA (choreograf: Aldona Krupa-Gawron)
II MIEJSCE W KATEGORII STARSZEJ – Mażoretki „Oleńka” – Opole – Polska (choreograf: Aleksandra Bieniek)
GRAND PRIX – PUCHAR MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, JEDNOCZEŚNIE I MIEJSCE W KATEGORII STARSZEJ otrzymuje zespół:
Mażoretki „Gama” – Ozimek – Polska (choreograf: Karolina Kawalec)

Zostaw komentarz