Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Złota Strzała”, samochód służbowy pierwszego cieszyńskiego starosty na aukcji WOŚP [FOTO]

Facebook Twitter

Wyjątkowy przedmiot trafił na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To "Złota Strzała" - samochód służbowy pierwszego cieszyńskiego starosty, Andrzeja Georga.

Honda accord, rocznik 2000, została kupiona z nadwyżki finansowej za zgodą ówczesnej Rady Powiatu Cieszyńskiego. I od razu wzbudziła ogromne zainteresowanie, prezentowano ją na specjalnie zwołanej konferencji prasowej:

Andrzej Georg: Wtedy pamiętam, był taki redaktor i mówi, „panie starosto niech się pan położy na tej masce, że pan kocha tą hondę”. Ja to zrobiłem, myślałem, że on żartuje, prywatnie. Nawet mu powiedziałem, żeby mi dał jedną odbitkę. Biorę gazetę, a on na pierwszej stronie napisał „To są zabawki Georga”. Było trochę zażenowania wśród radnych, ale jakoś to przeszliśmy. Było to auto służbowe, jeździł kierowca, ja jeździłem tylko na dalsze wyjazdy, do Poznania, do Nowego Sącza, na Morawach był też zjazd starostów prezydentów Moraw i Śląska.

wspomina Andrzej Georg, starosta cieszyński w latach 1998-2000. „Złotą Strzałą” jechał też kibicować Adamowi Małyszowi w trakcie zawodów w Harrachovie. Auto na licytację wystawił obecny starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek. Z tą hondą wiąże się jeszcze jedna historia:

Andrzej Georg: Myśmy wówczas komisję rewizyjną w całości oddali opozycji. Wszystkie te dokumenty, mieliśmy też kontrolę wewnętrzną, ale to wszystko zażądali, sprawdzali a tu nagle okazuje się, że takim jednym z głównych zarzutów to był fakt, że tą hondę jak pojechali zapłacić za nią, to nie przelewem tylko gotówką.(…) To był duży skandal.

Stan licznika na dziś: 359 408 kilometrów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj