Złoto i brąz dla rybnickich szpadzistek

W miniony weekend (26-27.10) w Klagenfurcie (Austria) odbył się Puchar Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W turnieju szpady kobiet wystartowało 181 zawodniczek z całej Europy.

Fantastycznie tego dnia spisały się dwie rybniczanki, Kinga Zgryźniak oraz Alicja Klasik, które zakwalifikowały się do szerokiego finału składającego się z 8 najlepszych zawodniczek. W walce ćwierćfinałowej, Kinga Zgryźniak pewnie wygrała z zawodniczką z Norwegii Vilge Tendestal 15:11, natomiast Alicja Klasik przegrała w priorytecie (1 trefienie w doliczonym czasie) z koleżanką z reprezentacji Glorią Klughardt z Olimpu Lubin 12:13 i zajęła 6 miejsce. Kinga Zgryźniak w półfinale spotkała się również z Klughardt, lecz tego dnia zawodniczka z Lubina była nie do zatrzymania i wygrała z rybniczanka 15:11. Kinga Zgryźniak tym samym zdobyła brązowy medal. Wygrała Klughardt, która w finale pokonała Niemkę Meissner Katrin.

8. Wimmer Dorina HUN

W szpadzie męskiej w stawce 211 zawodników mieliśmy dwóch reprezentantów, Wiktor Wałach oraz Krzysztof Bezuch. Niestety nasi zawodnicy przegrali swoje pojedynki w walkach o najlepszą „32” i zajęli odpowiednio Wiktor Wałach 34 miejsce, Krzysztof Bezuch 49.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W reprezentacji Polski w szpadzie kobiet z 4 zawodniczek, aż trzy były z RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka oraz Gloria Klughardt z UKS Olimp Lubin. W stawce 31 drużyn, nasze reprezentantki walczyły znakomicie wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając Puchar Europy.

Klasyfikacja generalna:
1. Polska( Klasik Alicja, Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka)