Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złoto i srebro dla zawodniczek Eugen Knurów na mistrzostwach Europy w Budapeszcie

Facebook Twitter

Trwają mistrzostwa Europy w Budapeszcie w wyciskaniu sztangi leżąc zorganizowane przez Europejską Federację Trójboju Siłowego. Zawodniczki UKS Eugen Knurów wywalczyli podczas dzisiejszych (03.08.) zawodów dwa medale.

mat. nadesłane

Rozmawialiśmy z naszą reprezentacją tuż po ogłoszeniu wyników.

Katarzyna Dzieżok: Bardzo dobrze wystartowały, pomimo że było dużo emocji. Rywalki kroczyły po piętach, więc trzeba było bardzo pilnować podejść, ciężarów, tego, co rywalki robią, jakie kroki podejmują. Wszystko się udało, tak jak chciałyśmy. Możemy ten występ uznać do bardzo, bardzo udanych.

-powiedziała Radiu 90 Katarzyna Dzieżok, trenerka zawodników UKS Eugen Knurów.

Justyna Pietrykowska została mistrzynią Europy w kategorii sub juniorek do 76kg, a Sandra Dzieżok zdobyła tytuł wicemistrzowski w kategorii subjuniorek do 52kg.

Justyna Pietrykowska: Na początku dziewczyny startowały mniej więcej z tyloma samymi kilogramami ile ja. Do trzeciego podejścia zastanawialiśmy się, czy będę miała złoto, czy jednak wyląduje na srebrze albo brązie. Okazało się, że dziewczyny nie wycisnęły nałożonych kilogramów i zajęłam pierwsze miejsce.

Radio 90: Wysoki poziom zawodów?

Justyna Pietrykowska: Szczerze, bardzo wysoki, bo są tu ludzie z różnych miejsc Europy. To nie jest tak sobie pójść i to zrobić. Myślę, że jest tu bardzo wysoki poziom.

-mówiła tuż po swoim występie Justyna Pietrykowska.

Mistrzyni Europy Justyna Pietrykowska (mat. nadesłane)

Wicemistrzyni Europy Sandra Dzieżok (mat. nadesłane)

W najbliższą sobotę kolejne starty zawodników w wyciskaniu sztangi leżąc w specjalistycznych koszulkach. O medale powalczą Justyna i Dawid Pietrykowscy oraz Sandra Dzieżok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj