Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmarł Andrzej Kopka. Wieloletni naczelnik wydziału dróg w rybnickim magistracie

Facebook Twitter

Wczoraj (24.08.) w wieku 69 lat zmarł Andrzej Kopka, były naczelnik wydziału dróg w rybnickim magistracie. Laureat VI edycji konkursu na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Roku 2004 - Pro Publico Bono, w 2003 roku laureat Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury przy Ministrze Kultury w dziedzinie kultywowania tradycji małych ojczyzn, odznaczony „Za zasługi dla obronności kraju”.

fot. Tomasz Wiśniewski

Andrzej Kopka

Urodził się w 1951 roku. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Był zaangażowany w pracę samorządową oraz społeczną. Od 1994 do 1998 roku był radnym Miasta Rybnika. Od 1999 do 2008 roku pełnił funkcję naczelnika wydziału dróg w rybnickim magistracie. Utworzył Związek Zawodowy Pracowników Urzędu Miasta oraz Miejskich Jednostek Organizacyjnych w Rybniku „Magistrat”. Współzałożyciel Stowarzyszenia zabytkowej kopalni „Ignacy”. Był jednym z bohaterów opisanych w 2019 roku w książce „Pasjonaci z Hoyma”.

Przyczynił się do rozwoju sportu w Rybniku-Niewiadomiu. W latach 90. był współzałożycielem drugoligowej damskiej drużyny piłkarskiej Polonia Niewiadom, która w tamtych latach była jedną z nielicznych damskich drużyn piłkarskich w Polsce.

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek (26.08.) o godz. 8.00 w parafii Bożego Ciała i Świętej Barbary w Rybniku-Niewiadomiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj