Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zmarł 26-letni kibic postrzelony w czasie zamieszek na stadionie

Facebook Twitter

26-letni mężczyzna, pomimo reanimacji, zmarł w szpitalu. To tragiczny finał zamieszek, do jakich doszło w sobotę (2.05.) w czasie meczu czwartej ligi. Na stadionie przy ulicy Dworcowej w Knurowie tamtejszy zespół podejmował Ruch Radzionków. W 37. minucie spotkania sędzia był zmuszony przerwać mecz.

Jak powiedział nam Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji, pseudokibice już od pierwszych minut spotkania rzucali na murawę kamienie i petardy. Upomnienia, by zaprzestali tych działań, nie przynosiły rezultatów. W końcu, przy wyniku 1:4 dla drużyny gości, grupa kilkudziesięciu pseudokibiców wbiegła na murawę z ewidentnym zamiarem napaści na kibiców drużyny z Radzionkowa.

W tej chwili do akcji weszli policjanci, który utworzyli na murawie kordon. Wtedy to na nich skupiła się agresja pseudokibiców. W stronę mundurowych poleciały kamienie i części połamanych siedzeń. Funkcjonariusze odparli atak, oddając z broni gładkolufowej salwę w powietrze. Kiedy to nie przyniosło rezultatów, policjanci strzelili w stronę agresywnej grupy liczącej około 50-70 osób.

Reakcja policji doprowadziła do wycofania się pseudokibiców. Jeden z mężczyzn z tej grupy leżał jednak na murawie nie dając oznak życia. Natychmiast przystąpiono do jego reanimacji. 26-letni mieszkaniec Knurowa zmarł w tamtejszym szpitalu, jak się okazało jedna z gumowych kul trafiła go w szyję.

Na miejscu zdarzeń pracują śledczy i prokurator, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zajścia. Zabezpieczane są między innymi materiały z monitoringu. Przed szpitalem, w którym zmarł 26-latek zebrała się grupa kilkudziesięciu osób. Na ulicach miasta pojawiło się wielu funkcjonariuszy, którzy pilnują, by nie doszło do zamieszek.

Mecz zabezpieczała większa niż zazwyczaj grupa funkcjonariuszy, ponieważ policjanci otrzymali informację, że w czasie spotkania może dojść do zamieszek pomiędzy sympatykami Concordii Knurów i Ruchu Radzionków.

Aktualizacja 23.40

Niebezpiecznie na ulicach Knurowa. Grupa około 150-200 pseudokibiców zaatakowała policjantów. Obrażenia odniosło czterech funkcjonariuszy. Nocne burdy rozpoczęły się pod szpitalem, następnie kilkaset osób przeniosło się w okolice knurowskiego komisariatu policji, który obrzucili petardami, racami i kostką brukową. Zatrzymano już kilka osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj