Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmarł proboszcz ustrońskiej parafii ewangelickiej

Facebook Twitter

W klinice w Krakowie zmarł dzisiaj (07.10.) proboszcz ustrońskiej parafii ewangelickiej ap. Jakuba Starszego – ks. Piotr Wowry. Duchowny chorował na koronawirusa.

Ksiądz wpierw był wikarym w parafii Św. Trójcy w Warszawie (1987-1990) i w Ustroniu (1990-1993), został w Ustroniu najpierw proboszczem pomocniczym (1993-2007), a następnie w roku 2007 wybrany proboszczem parafii ewangelickiej.

Był inicjatorem i Prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Ustroniu, zrzeszającego osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.
Był członkiem Synodu Kościoła XIV kadencji. W 2016 roku wybrany radcą Konsystorza Kościoła.

Nie potrafię opisać, jak bardzo wstrząsnęła mną wiadomość o śmierci ks. Radcy Piotra Wowrego – proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu. Miałem zaszczyt przebywać w Jego towarzystwie wiele razy, prowadzić z Nim bardzo ciekawe i ważne rozmowy. Z pełnym przekonaniem oraz szacunkiem mogę powiedzieć, że był wspaniałym człowiekiem o dobrym sercu i humanistą pełnym wiary w ludzi. Zawsze zaangażowany w życie parafii i parafian, w sprawy miasta – służący pomocą każdemu. Taki po prostu był i takim pozostanie w naszej pamięci. Jako osoba w pełni oddana podstawowym zasadom chrześcijaństwa: niesieniu dobra, tolerancji, pomocy drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych chwilach. Wiadomość o Jego śmierci jest dla całego Ustronia niezwykle smutną i przykrą wiadomością.

Pragnę złożyć serdeczne wyrazy współczucia i Najwyższy Szacunek Małżonce, Rodzinie oraz wspólnocie parafialnej.

– napisał na swoim profilu społecznościowym Przemysław Korcz, Burmistrz Miasta Ustroń.

Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj