Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zmiana zasad segregacji odpadów w Rybniku

Facebook Twitter

Dziś (01.10.) wchodzą w życie zapowiadane wcześniej zmiany. Mieszkańcy do osobnych pojemników wsypywać będą popiół i żużel, tak będzie aż do kwietnia.

Fot. congerdesign \ pixabay.com

W ubiegłym roku w kilku dzielnicach odbiór taki prowadzony był w ramach projektu pilotażowego. Program, promujący zbieranie popiołów z palenisk domowych w sposób selektywny w dzielnicach Niewiadom, Niedobczyce oraz Zebrzydowice, cieszył się sporym powodzeniem mieszkańców. Dlatego już od tego sezonu grzewczego taka zbiórka będzie prowadzona w całym mieście.

W okresie letnim, ze względów ekonomicznych odpady te odbierane będą łącznie z odpadami zmieszanymi. W kwietniu i październiku dodatkowo wprowadzony zostanie jeden odbiór odpadów (popiołu i żużla), natomiast odbiór odpadów zmieszanych w tych miesiącach pozostanie bez zmian.

Co ważne, wprowadzenie odbioru „popiołów i żużli” nie spowoduje zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ponoszonej przez właścicieli nieruchomości.

Wprowadzenie nowego rodzaju odpadów podlegających segregacji podyktowane jest ograniczeniem ilości składowanych odpadów komunalnych, efektywniejszym przetwarzaniem zmieszanych odpadów komunalnych oraz ograniczeniem kosztów opłat środowiskowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj