Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany na budowie wiaduktu na Żorskiej w Rybniku

Facebook Twitter

Chodzi o konstrukcję nad torami kolejowymi, wiadukt łączący rondo Powstańców Śląskich z ul. Żorską. W stosunku do pierwotnego planu, zakres remontu został poszerzony o całkowite wyburzenie przyczółków. Wcześniej planowano je pozostawić.

fot. rybnik/eu

Po wstępnym rozkuciu przyczółków okazało się, że uzbrojenie ich konstrukcji jest zbyt słabe. W tej chwili stoi już pośrednią podpora przyszłego wiaduktu, która do końca lipca powinna zostać zabetonowana. Trwają również prace związane ze wzmocnieniami gruntu pod budowę nowych przyczółków.

Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, budowa wiaduktu powinna się zakończyć do końca tego roku. Nie oznacza to jednak, że od razu będziemy mogli z niego korzystać. Podobnie jak w przypadku każdej tego typu inwestycji, obiekt będzie musiał przejść procedurę odbiorową, uzyskując pozwolenie na użytkowanie.

fot.rybnik.eu

Inwestycję, wartą 9,8 mln zł, realizuje na zlecenie Miasta wybrane w przetargu konsorcjum firm KRISMAT Krzysztof Gil z Będzina i PRIMOST Południe Sp. z o.o. z Czeladzi.

Rozbiórka wiaduktu wiąże się również z utrudnieniami dla kierowców, pasażerów autobusów i pieszych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj