Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany na linii W10 i problem naszego słuchacza: część kursów jest przyspieszonych

Facebook Twitter

Przyspieszone niektóre kursy linii W10 na trasie Jastrzębie - Rybnik komplikują życie pasażerom. Z naszą redakcją skontaktował się słuchacz, do tej pory wsiadający i wysiadający na przystanku Mszana Skrzyżowanie.

Fot. jastrzebie.pl

Autobusem dojeżdża do pracy. Od 1 stycznia nie zawsze tu zatrzymuje się przewoźnik. I to rodzi problem, bo jak pisze do nas mieszkaniec:

Nie dojadę do pracy na 1. i 3. zmianę i nie wrócę do domu z 2. zmiany. Nie jestem jedynym pasażerem, który wsiada na tej linii na pominiętych w tych godzinach przystankach.

Międzygminny Związek Komunikacyjny z Jastrzębia obsługujący linię W10 podkreśla, że zmiany miały zoptymalizować kursowanie autobusów na tej trasie:

Rafał Jabłoński: Dlatego też zapadała decyzja, żeby na części przystanków w Mszanie zrezygnować z zatrzymywania się autobusów, ponieważ tam z danych, które posiadamy w systemie elektronicznym wynika, że pasażerowie nie wsiadają. Jeśli wsiadają, są to jedna, dwie osoby. Dlatego też te kursy nie zatrzymują się na tych przystankach i dzięki temu m.in. ten kurs zostaje przyspieszony, ale nie jest to główny powód. Mówimy tutaj o ograniczeniach, dni robocze na trzech kursach wieczornych, po godzinie 19.00, po godzinie 21.00 i 22.00. Jeśli chodzi o soboty, mówimy o kursach porannych, czyli po godzinie 5.00 i po 22.00. W niedzielę o kursach popołudniowych a w zasadzie wieczornych.

– tłumaczy Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu.

Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu.

W ciągu najbliższych kilku tygodni planowane są kolejne zmiany dotyczące linii W10:

Rafał Jabłoński: Już wiemy, że ona wymaga dostosowania do potrzeb pasażerów i reorganizacji. Linia W10 też będzie dostosowana do nowej linii, która pojawi się niebawem z Jastrzębia do Rybnika. Ale ta linia już będzie kursować między innymi przez Połomię, Gogołowę i Świerklany. Tutaj ta linia, z naszych informacji wynika, jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców tej części powiatu wodzisławskiego, Świerklan i Rybnika, żeby właśnie tam pojawiła się nowa linia. Takie prace trwają. Ta linia zostanie dostosowana.

Jest prośba do naszego słuchacza, pasażera linii W10:

Rafał Jabłoński: Żeby opisał sytuację konkretnie, w jakich godzinach ten transport powinniśmy mu zapewnić i w jakich godzinach potrzebuje dojechać do pracy czy z tej pracy wrócić. Wówczas możliwe jest dostosowanie kursów czy to linii W09, czy linii W10 do potrzeb tego pasażera. Jeśli pasażer twierdzi, że tym kursem poruszają się inne osoby. To prośba jest taka, żeby te osoby podpisały się pod tym listem. Nam będzie łatwiej taką sprawę rozpatrzyć. W tym sensie, że będziemy mieli świadomość, że ten kurs faktycznie jest tam potrzebny, i ten przystanek jest potrzebny i to zatrzymanie autobusu jest konieczne, ze względu na potrzeby pasażerów.

– kończy Rafał Jabłoński, rzecznik MZK-a w Jastrzębiu. Oprócz przystanku Mszana Skrzyżowanie na „przyspieszonej” trasie linii W10 zabrakło też przystanku w Radlinie. Te zmiany obowiązują od początku nowego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj