Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany na Piotrowickiej w Skrbeńsku. Przejście graniczne tylko dla pieszych i rowerzystów

Facebook Twitter

Będą oczekiwane zmiany na ulicy Piotrowickiej w Skrbeńsku! Od piątku (5.11.) droga zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Poprzeczną w kierunku przejścia granicznego. O sprawie informowaliśmy was w sierpniu: zmian oczekiwali mieszkańcy, którzy mieli już dość przejeżdżających obok ich posesji samochodów ciężarowych. Kierowcy według ich relacji nie przestrzegali ograniczeń w ruchu na końcowym odcinku tej drogi.

Przypomnijmy, że mieszkańcy zwracali uwagę zarówno władzom gminy Godów, jak i władzom powiatu wodzisławskiego, że kierujący ciężkim transportem nie patrzą na znaki i próbują przedostać się na drugą stronę granicy właśnie przez przejście w Skrbeńsku, choć jest to niemożliwe, bo ustawione zostały tam fizyczne przeszkody. W rezultacie kierowcy tych pojazdów zawracali ciężkimi zestawami na wąskiej drodze, powodując duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców posesji położonych w okolicy.

Okazało się, że na to przejście kierowcy tirów są kierowani przez nawigację. Interwencje podejmowane u administratorów Google Maps i Automapy z prośbą o niewyznaczanie trasy dojazdu do Republiki Czeskiej przez przejście graniczne w Skrbeńsku nie przyniosło rezultatu. Stąd konieczność całkowitego zakazu ruchu w tym miejscu. To przejście graniczne będzie teraz służyć wyłącznie pieszym i rowerzystom.

Dodajmy, że kierowcy samochodów osobowych i motocykli mogą dostać się do Czech przez przejście graniczne w Gołkowicach–Zawadzie, które jest oddalone zaledwie o 4 kilometry, natomiast kierowcy pojazdów ciężarowych powinni kierować się na przejścia graniczne w Chałupkach, Gorzyczkach (autostrada A1) lub Cieszynie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021