Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany na stanowisku zastępcy prezydenta w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Funkcję pierwszego zastępcy prezydenta miasta pełni od wczoraj (1.02.) Roman Foksowicz. Zastąpi ustępującego z urzędu Ryszarda Rakoczego. Nowemu zastępcy prezydenta będą podlegać wydziały: Architektury, Geodezji i Kartografii, Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, Mienia, Funduszy Pomocowych i Nadzoru Właścicielskiego oraz Biuro Zamówień Publicznych.

fot. www.jastrzebie.pl \ pixabay.com

Swoją dwuletnią pracę na stanowisku zastępcy prezydenta zakończył Ryszard Rakoczy. Od grudnia 2014 roku sprawował pieczę m.in. nad resortami architektury, geodezji, infrastruktury czy zamówień publicznych.

„Dziękuję wszystkim, z którymi dane mi było pracować, za owocną współpracę. Przede mną nowe wyzwania. Mam nadzieję, że z nałożonych na mnie obowiązków wywiązałem się dobrze” – mówi Ryszard Rakoczy.

„Od lat działam na rzecz miasta. Powołanie mnie na stanowisko zastępcy prezydenta traktuję jako duże wyróżnienie i obowiązek wobec jego mieszkańców” – deklaruje Roman Foksowicz.

Roman Foksowicz ukończył pięcioletnie studia magisterskie na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez sześć lat pracował w jastrzębskim Urzędzie Miasta. Następnie objął stanowisko dyrektora w biurze poselskim, a ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2010 roku jest radnym Rady Miasta.

Nowemu zastępcy prezydenta będą podlegać wydziały: Architektury, Geodezji i Kartografii, Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, Mienia, Funduszy Pomocowych i Nadzoru Właścicielskiego oraz Biuro Zamówień Publicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024