Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany przy cmentarzach w Raciborzu. Odcinek ul. Ocickiej wyłączany z ruchu

Facebook Twitter

Uwaga dojeżdżający do cmentarzy w Raciborzu, także w tym mieście zmieniono organizację ruchu przy nekropoliach. Aby usprawnić ruch przy największym cmentarzu w Raciborzu, Jeruzalem, odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie jutro (1.11) wyłączony z ruchu. Tak było już wczoraj (30.10).

Ulica Ocicka w Raciborzu, dojazd do Jeruzalem/ fot. raciborz.policja.gov.pl

Zmiany w organizacji ruchu:

Cmentarz Jeruzalem

W dniach 30 października i 1 listopada 2022 roku odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

Prosimy o parkowanie samochodów na miejscach utwardzonych na parkingu przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej)

Brzezie

Od 29 października do 1 listopada 2022 roku na ulicy Strażackiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej).

Markowice

Od 29 października do 1 listopada 2022 roku na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do Jordana zostanie wprowadzony ruchu jednokierunkowy.

Policja apeluje do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza.

Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Mimo że prawo wymaga noszenia odblasków wyłącznie poza obszarem zabudowanym, zachęcamy, by nosić je zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu i po zmroku staje się widoczny dla kierowcy z odległości około 30 metrów. Samochód jadący z prawidłową prędkością pokonuje taki dystans w ciągu niewiele więcej niż sekundy. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów. To duża różnica, która znacznie wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Uważajcie również na złodziei, dla których to czas wzmożonej aktywności.

Wybierając się na cmentarz, nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży. Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej, zadbajmy również o nasze mieszkania – czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023